Trwa ładowanie...
dt21dxg

CBA kontroluje zakup komputerów w Ministerstwie Sprawiedliwości

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło w środę kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości, dotyczy ona zakupów usług i sprzętu teleinformatycznego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA kontroluje zakup komputerów w Ministerstwie Sprawiedliwości
(SXC.hu)
dt21dxg

"Kontrola jest w sprawie decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych oraz rozporządzania mieniem, w związku z wydawaniem środków na zakup usług i sprzętu teleinformatycznego, w tym projektu Centrum Świadczenia Usług Rejestrowych w Ministerstwie Sprawiedliwości" - zaznaczyło CBA. Biuro sprecyzowało, że kontrolowane są decyzje z lat 2007-2013.

Dobrzyński dodał, że zakończenie kontroli przewidywane jest na koniec czerwca.

"Kontrolę zarządził szef CBA Paweł Wojtunik, po tym jak Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do Biura z prośbą o zbadanie wątpliwości, czy nie doszło do naruszenia interesu Skarbu Państwa w procedurze udzielania zamówień publicznych" - poinformowała rzeczniczka prasowa ministra sprawiedliwości Patrycja Loose.

dt21dxg

Dodała, że resort sprawiedliwości po przeprowadzeniu wewnętrznego audytu poinformował pod koniec 201. r. CBA "o swoich wątpliwościach dotyczących m.in. zakupu w trybie niekonkurencyjnym sprzętu komputerowego oraz oprogramowania".

13 najpopularniejszych sieciowych ataków na Twój komputer Wykrywanie, usuwanie skutków i zapobieganie

dt21dxg

Podziel się opinią

Share

dt21dxg

dt21dxg
Więcej tematów