Casio EX‑FS10 i EX‑FC100 - bardzo szybkie aparaty kompaktowe

Casio EX-FS10 i EX-FC100 - bardzo szybkie aparaty kompaktowe

25.02.2009 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mały rozmiar, bardzo duża szybkość i zastosowanie nowoczesnych technologii to tylko niektóre atrybuty nowatorskich aparatów CASIO EX-FS10 i EX–FC100, które już w marcu zadebiutują na polskim rynku. Oba modele zostały okrzyknięte mianem „rewolucyjnych”. Funkcje takie jak np. high-speed burst shooting czy high-speed movie recording, umożliwiają rejestrowanie 30 zdjęć na sekundę i nagrywanie filmów w formacie HD nawet do 1000 klatek na sekundę.

Specjaliści Casio od lat zajmują się opracowywaniem i wdrażaniem niestandardowych funkcji w aparatach cyfrowych. W tym roku przygotowane zostały kompakty wyróżniające się nie tylko stylowym wyglądem, ale również unikalnymi i autorskimi możliwościami. Najnowsza kolekcja aparatów Casio Exilim to odpowiedź na bardzo dobrze przyjęte przez rynek „szybkostrzelne”. modele EX-F1 oraz EX-FH20, wprowadzone w ubiegłym roku, które zrewolucjonizowały świat fotografii pod kątem szybkości fotografowania seryjnego i możliwości kręcenia filmów w zwolnionym tempie. Producentowi nowych kompaktów Casio zależało, by urządzenie wielkości standardowej, poręcznej, kompaktowej „cyfrówki” posiadało technologie bardziej zaawansowanych aparatów.

EX-FS10
Aparat o niewielkich wymiarach 97.1 mm x 59,4 mm x 16,3 mm, posiadający 2.5 calowy ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 23. 000 punktów oraz matrycę 9.1 - megapikseli. Wyposażony jest ponadto w nowo opracowany 3 – krotny zoom optyczny.

Obraz
© (fot. Casio)

EX-FC100
Jest najwyższym modelem z nowej linii Casio. Posiada obiektyw z 5-krotnym zoomem, 2,7 calowy ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 23. 000 punktów oraz matrycę 9.1 - megapikseli. W wymienionym modelu producent zadbał również o mechaniczną stabilizację obrazu i funkcję Anti-Shake.

Obraz
© (fot. Casio)

To, co wyróżnia powyższe modele aparatów Casio Exilim od innych kompaktów dostępnych na rynku, to możliwość wykonania aż 3. fotografii na sekundę w trybie high- speed burst, w wysokiej rozdzielczości 6.0 megapiksela. Długość serii może również zostać ustalona indywidualnie na poziomie 15, 10, 5, 3 k/s. Ponadto aparaty z nowej kolekcji potrafią zapisać i wybrać najlepsze zdjęcia z danej serii. Urządzenia posiadają funkcję nagrywania filmów HD (1280x720) do 1000 k/s, pozwalającej na przygotowanie materiału o prędkości nieuchwytnej dla ludzkiego oka. Za pomocą jednego przycisku możemy samodzielnie ustawić prędkość zapisu od 210 do 1000 k/s. Nowym zastosowaniem w urządzeniu jest również funkcja, umożliwiająca obejrzenie poruszającego się na ekranie LCD obiektu w zwolnionym tempie i wybranie idealnego momentu na wykonanie zdjęcia.

Na rynku pojawiło się wiele ofert „cyfrówek”, które w rzeczywistości różnią się tylko kolorem, kształtem lub wielkością matrycy. Inżynierowie Casio poszli o krok dalej, zamykając szybkość, funkcjonalność, design i zaawansowane technologie w małym „pudełku”.

Wszystko wskazuje na to, iż rynek kompaktowych aparatów fotograficznych będzie rozwijał się w kierunku małych, poręcznych urządzeń, które jakością i funkcjonalnością będą dorównywały modelom z wyższej półki.

Modele CASIO EX-FS10 i EX-FC100 pojawią się na rynku polskim w marcu 2009 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także