Captcha o 25 proc. zwiększyła średnią szybkość Aero2

Captcha o 25 proc. zwiększyła średnią szybkość Aero2
18.04.2014 09:26
Captcha o 25 proc. zwiększyła średnią szybkość Aero2
Źródło zdjęć: © WP.PL

Po wprowadzeniu mechanizmu captcha przez Aero2 spadł praktycznie do zera wskaźnik osób, które nie mogą uzyskać dostępu do sieci, przy jednoczesnym wzroście średniej przepływności o 25 proc. - czytamy na stronie sieci.

Na stronie pytań i odpowiedzi dotyczących BDI pojawiło się kilka ciekawych informacji dotyczących usługi. Aero2 liczy, że captcha w BDI nie tyle utrudni, co wręcz ułatwi korzystanie z internetu osobom wykluczonym cyfrowo. W razie chęci korzystania z usługi przez osoby z dysfunkcją wzroku, możliwe jest stałe wyłączenie captchy.

Zdaniem Aero2. dzięki poznaniu captcha w BDI, osoby wykluczone cyfrowo będą teraz bez większego problemu radziły sobie z podobnymi mechanizmami na innych stronach internetowych. Pośrednio wprowadzenie captcha w BDI zwiększa więc świadomość użytkowników i przyczynia się do pomniejszania wykluczenia cyfrowego.

Jednocześnie wprowadzenie nowego zabezpieczenia nie odbiło się negatywnie na liczbie użytkowników:

_ Oceniamy, że liczba osób, które zgłaszały swoje niezadowolenie z mechanizmu nie przekracza 1 proc. aktywnych użytkowników. Ze statystyk widzimy, że wdrożony mechanizm autoryzacji nie wpłynął negatywnie na liczbę korzystających z BDI. _

Na jedno z najostrzejszych pytań: _ Za pieniądze wszystkich płacących podatki dostaliście częstotliwości, zabraliście nam darmowy internet, do którego świadczenia jesteście zobowiązani? _, odpowiedź jest następująca:

_ Częstotliwości z zakresu 2,6 GHz Aero2 kupiło za pieniądze własne spółki płacąc kwotę 20 mln (dwadzieścia milionów) złotych. Dodatkowo podjęło się udostępniać Darmowy Internet wszystkim mieszkańcom Polski, w zakresie 20 proc. zasobów istniejącej sieci. Żaden inny operator nie chciał wówczas podjąć takiego obowiązku. Dodatkowo dla potrzeb BDI udostępniliśmy kupione wcześniej za kwotę 223 mln (dwieście dwadzieścia trzy miliony) złotych częstotliwości z pasma 900, mimo że nie było to konieczne. W ten sposób łącznie blisko 250 mln (dwieście pięćdziesiąt milionów) złotych, podobnie jak podatki, zasiliło budżet państwa polskiego. Udostępniamy Bezpłatny Internet stale od 10 maja 2011 r., wnosząc, podobnie jak podatki do budżetu państwa, wysokie roczne opłaty za korzystanie z tych częstotliwości. Liczba aktywnych użytkowników po wprowadzeniu CAPTCHA nie spadła, a dostępność BDI dzięki ograniczeniu najdłużej trwających sesji, zwiększyła się zasadniczo. CAPTCHA umożliwia dalszy wzrost liczby Użytkowników Bezpłatnego
Dostępu do Internetu. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)