Trwa ładowanie...
holderName
CHIP
Internet

Cała angielska Wikipedia w formie drukowanej

Pojemność nośników elektrycznych, począwszy od płyty CD albo nawet dyskietki magnetycznej, wielokrotnie przewyższa możliwości publikacji papierowych. A jednak wciąż są tacy, którzy chętnie do papieru wracają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cała angielska Wikipedia w formie drukowanej
(chip.pl)
holderName

Już kilka lat temu, w 2012 roku angielski student Rob Matthews stworzył papierowe wydanie angielskojęzycznej Wikipedii. To był jednak tylko wycinek zawartej w niej wiedzy – artykuły z pięciu tysięcy stron internetowej encyklopedii przełożyły się na pojedynczy tom o grubości niemal dokładnie 50 cm.

 (fot. chip.pl)
((fot. chip.pl))

Zespół kierowany przez Michaela Mandiberga ma ambitniejszy plan. Chce wydrukować całą angielskojęzyczną zawartość Wikipedii! Całość ma objąć około 7500 tomów, każdy po ok. 700 stron. To w sumie ponad 5 milionów stron przeniesionej na papier wiedzy.

holderName

Co ciekawe, projekt przenoszenia Wikipedii na papier realizowany jest publicznie w Denny Gallery – zwiedzający mogą sami zobaczyć, jak odbywa się druk, a także przenoszenie cyfrowych wersji poszczególnych tomów do księgarni internetowej Lulu.com,.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: CAŁA angielska Wikipedia w formie drukowanej

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów