ycipk-461sp3
bykowe

Bykowe? Drogi rządzie, trzymaj się z dala od mojego portfela!

Nie masz dzieci, płać większe podatki – to jeden z pomysłów rządu na wzrost liczby narodzin. Brawo. Znam już kolejny – zakaz antykoncepcji. Wszelkiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bykowe" to kara bycie singlem
"Bykowe" to kara bycie singlem (WP.PL, Fot: Jakub Wątor)
ycipk-461sp3

Dopiero co pisałem o tym, że Prawo i Sprawiedliwość nic mi nie oferuje w ramach swego pakietu świadczeń socjalnych. Teraz muszę jeszcze bronić się przed płaceniem za to, jaką drogą życiową idę.

Nie mam dzieci, więc nie korzystam z 500 plus.

Nie jestem żonaty, więc nie skorzystam z programu Mieszkanie dla Młodych.

ycipk-461sp3

Mam 31 lat, a więc nie dostałbym 500 zł z programu wsparcia młodych Polaków.

Rząd nie daje mi nic, a teraz wyskoczył z pomysłem podatku od osób bezdzietnych - czyli z tzw. bykowym. Brawo! Dopiero co GUS podawał, że w zeszłym roku mniej osób z Polski wyemigrowało, niż na stałe w niej osiadło. Jeśli PiS dalej będzie się dobierał do portfeli ludzi, którzy są dla niego niewiele warci (tacy jak ja, którzy nie przyniosą mu nowych, małych Polaków), nie zdziwię się, jeśli trend migracyjny znów się odwróci.

Nie mam ochoty żyć w takim kraju, z taką władzą. Władzą, która zmusza ludzi do robienia dzieci nawet, jeśli tego nie chcą i nie potrzebują. Władzy, która jest w stanie zakazać lub nakazać wszystko, byle tworzyć kraj wedle swojego widzimisię. Kraj pełen katolików i dzieci pochodzących tylko z małżeństw. Nie żartuję - jeśli rząd kiedyś wymyśli zakaz wszelkiej antykoncepcji, nie będę zdziwiony.

ycipk-461sp3

Cieszę się, że MSWiA właśnie zdementowało informacje o pracach nad tym podatkiem. Liczę, że nie zamrozi tego projektu, lecz wyrzuci go do kosza całkowicie i do pomysłu już nie wróci.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-461sp3

ycipk-461sp3
ycipk-461sp3