Trwa ładowanie...
d45yww5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Budki telefoniczne znikają z Polski

5 proc. Polaków nie ma żadnej potrzeby, by korzystać z budek
telefonicznych. Dlatego znikają jak śnieg w maju - pisze "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budki telefoniczne znikają z Polski
(magnetbox / flickr.com / CC)
d45yww5

5 proc. Polaków nie ma żadnej potrzeby, by korzystać z budek telefonicznych. Dlatego znikają jak śnieg w maju - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jeszcze w 200. r. było ich 95 tys. "Obecnie utrzymujemy ok. 13 tys. aparatów" - mówi rzecznik Orange Polska Wojciech Jabczyński. W lutym operator zapowiadał zaś, że w najbliższym czasie chce zlikwidować kolejne 5 tys., głównie te najbardziej nierentowne.

Pojawienie się komórek było gwoździem do trumny budek. Jeszcze w 199. r. przynosiły Telekomunikacji Polskiej ok. 400 mln zł, w 2006 - już ok. 70 mln, a w 2011 - tylko ok. 11 mln. Dziś Orange (ta nazwa zastąpiła TP) nawet nie podaje, ile zarabia na korzystaniu z takich aparatów.

Najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów