Broń z epoki brązu pochodzi z kosmosu. Odkrycie przeraziło naukowców

W przeszłości już nie raz odkrywano przedmioty pochodzące z epoki brązu (3400 - 700 r. p.n.e.) ale to odkrycie wyjątkowo zaszokowało naukowców. Narzędzia i broń z tej ery były wykuwane z kosmicznych materiałów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Broń z epoki brązu pochodzi z kosmosu
Broń z epoki brązu pochodzi z kosmosu (Fotolia)
WP

Francuskim naukowcom udało się potwierdzić, że w epoce brązu wykuwano bronie z kosmicznych materiałów. Chodzi oczywiście o materię sprowadzoną na Ziemię przez uderzające w nią meteoryty. Taka praktyka była bardzo powszechna w tamtych czasach.

Epoka brązu została tak nazwana, ponieważ wtedy człowiek nauczył się pierwszej w historii obróbki metalu. Brąz, czyli stop cyny i miedzi, charakteryzował się skłonnością do wyginania w kontakcie z twardszymi obiektami. Zmusiło to ludzi do poszukiwania nowego materiału na broń czy narzędzia. Było nim żelazo.

Najnowsze odkrycie naukowców udowadnia, że dosłownie wszystkie przedmioty wykuwane w epoce brązu pochodzą z kosmosu. Jak do tego doszli? W skład stopów wchodziły śladowe ilości niklu, który w naturalnych warunkach na Ziemi występuje głęboko pod powierzchnią. W tych latach ludzie nie posiadali jeszcze technologii pozwalającej dostać się na te głębokości. Natomiast w meteorytach jest on bardzo powszechny.

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP