Trwa ładowanie...

Boże Narodzenie: czy paczki dotrą na Święta? InPost obiecuje, że nie będzie z tym problemu

- Mamy specjalną ofertę dla spóźnialskich - przypomina prezes InPost. Zamawianie paczek na Święta przez internet staje się coraz popularniejsze, ale jeśli chcemy, by prezenty dotarły na czas, to musimy się pospieszyć.

Share
Boże Narodzenie: czy paczki dotrą na Święta? InPost obiecuje, że nie będzie z tym problemu
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Integer.pl
d1t5b31

Niestety minął już "bezpieczny" termin zamawiania paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej, DHL czy DPD z gwarancją terminu dostawy przed Bożym Narodzeniem. Jednak InPost zamierza utrzymać pozycję "lidera na rynku" i gwarantuje, że wszystkiepaczki zamówione do 20 grudnia dotrą do odbiorców przed Bożym Narodzeniem - to jedyna firma kurierska w Polsce, która daje taką gwarancję.

Co w przypadku spóźnialskich, którzy zamówili paczki za pośrednictwem innych przewoźników? Możemy tylko trzymać kciuki i mieć nadzieję, że pozostałe firmy kurierskie staną na wysokości zadania. Zarówno Poczta Polska, jak i DPD czy DHL przyznały, że dołożył wszelkich starań, by prezenty dotarły do wszystkich na czas.

Zobacz też: Paczkomaty pękają w szwach. Ludzie stoją w kolejkach po kilka godzin

Paczek na Święta więcej z każdym rokiem

W każdym roku przesyłek świątecznych jest coraz więcej. Nie dziwi więc "wojna" pomiędzy firmami kurierskimi o klienta

d1t5b31

- Spodziewamy się, że w grudniu nadanych zostanie nawet o 70 proc. więcej przesyłek tygodniowo niż poza szczytem świątecznym - podaje Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej dla "Gazety Wyborczej". Tam czytamy również, że jednego grudniowego dnia zostało nadanych prawie 650 tys. przesyłek.

Jak podaje nieoficjalne źródło - InPost musi obsłużyć jeszcze więcej paczek każdego dnia. Do tego dochodzą również pozostali przewoźnicy, m.in. DPD i DHL, tak więc ilości przesyłek są ogromne. Niestety już teraz można dostać wiadomość, że kurier nie będzie podejmował nawet próby doręczenia paczki i musimy samodzielnie udać się do punku odbioru. Również miejsc w paczkomatach jest coraz mniej z czym stara się uporać InPost.

Warto przypomnieć również, że InPost od niedawna obsługuje przesyłki z Chin. Polska to trzeci rynek na świecie dla AliExpress, co oznacza, że ilość przesyłek ze wschodu w okresie świątecznym również jest ogromna. Mając to wszystko na uwadze, nie polecamy czekać aż do 20 grudnia z zamówieniem prezentów świątecznych. Tego samego zdania są specjaliści z Shoper, który przygotowali raport, z którego wynika, że 17 grudnia to "ostatni bezpieczny dzień na zakupy".

d1t5b31

Podziel się opinią

Share
d1t5b31
d1t5b31
Więcej tematów