Bose Sound Link Mini II - test głośnika o potężnym basie

Bose Sound Link Mini II - test głośnika o potężnym basie

Bose Sound Link Mini II - test głośnika o potężnym basie
17.11.2015 14:39

SoundLink Mini II to mały głośnik firmy Bose, który jest w stanie zaskoczyć jakością dźwięku niejednego audiofila. Sprawdź zatem, czy warto wydać na niego wydać 900 zł.

Przenośne głośniki amerykańskiej firmy Bose z pewnością aspirują swoją ceną do klasy premium. Oczywiście, w zamian dostajemy zwartą konstrukcję, która na jednym ładowaniu potrafi pracować przez 1. godzin, a do tego generuje potężny bas.

Budowa

Mini II to druga generacja najmniejszego głośnika dostępnego w ofercie amerykańskiego producenta. W stosunku do poprzednika zmiany wizualne są jedynie kosmetyczne. Wymiary urządzenia to 5,1 x 17,9 x 5,8 cm, dzięki czemu możemy swobodnie go trzymać jedną ręką. W porównaniu do głośników konkurencji, urządzenie jest wyraźnie cięższe, waży aż 67. gramów. Przede wszystkim, wynika to z jego konstrukcji wewnętrznej opartej o stalową ramę, która pomaga generować wyjątkowo mocny bas. Z boku urządzenia znajdziemy złącze microUSB, za pomocą którego naładujemy urządzenie oraz wejście mini jack, służące do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku. Górna część obudowy została wyposażona w kilka przycisków sterujących - m.in. zmianę głośności, wybór źródła dźwięku, przycisk zasilania oraz przycisk funkcyjny. Dodatkowo w wyposażeniu znajdziemy stację dokującą, dzięki której mamy możliwość ładowania głośnika bez dodatkowych kabli.

Funkcje

Jak przystało na urządzenie bezprzewodowe, tak i Bose Sound Link Mini II został wyposażony w moduł Bluetooth. Sprzęt zapamiętuje kilka ostatnio sparowanych z nim źródeł dźwięku, co pozwala bez problemu korzystać z głośnika kilku domownikom. Niestety urządzenie ma też swoje wady, w tym przypadku brakuje obsługi kodeka aptX oraz NFC, co znacznie ułatwiło by proces parowania.

Czas ładowania baterii wynosi około 4 godzin, zaś czas pracy na zasilaniu akumulatorowym sięga aż 1. godzin, co akurat w przypadku głośników bezprzewodowych jest bardzo dobrym wynikiem. Miłym dodatkiem jest wbudowany w urządzenie mikrofon, dzięki czemu możemy przekształcić głośnik w niewielki zestaw głośnomówiący i prowadzić za jego pomocą rozmowy telefoniczne. Co ważne, nie zapomniano również o osobach niedowidzących - sprzęt poinformuje np. o podłączeniu urządzenia lub stanie baterii.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Jakość dźwięku
To, czego większość z nas oczekuje od głośnika przenośnego to duża moc i oczywiście jakość dźwięku. Bose Sound Link Mini II nie sili się na udawanie sprzętu zaprojektowanego dla audiofilów i w tym wypadku wydaje się to być bardzo dobrym pomysłem. Tutaj przede wszystkim skupiono się na cyfrowym przetworzeniu dźwięku, aby ten dawał maksymalny komfort odsłuchu i wprost fenomenalnie wypełniał pomieszczenie mocnym i wyraźnym brzmieniem. Amerykańska firma zawsze słynęła z tego, że nawet z najmniejszych konstrukcji jest w stanie wydobyć mocny bas. Nie inaczej jest w przypadku tego głośnika. To, co oferuje Mini II jest niedoścignionym wzorem dla wielu innych urządzeń o zbliżonych rozmiarach. Każdy, kto po raz pierwszy włączy Sound Link Mini II będzie zaskoczony, w jaki sposób udało się producentowi wydobyć tak czysty i jednocześnie głośny dźwięk. Co prawda Bose tradycyjnie pomija takie „detale”. w specyfikacji jak moc sprzętu, jednak tym urządzeniem spokojnie będziemy w stanie nagłośnić pokój o powierzchni nawet do
20 m2. Dla wielu osób będzie to zatem ciekawa alternatywa dla kupna niewielkiego zestawu Hi-Fi.

Podsumowanie

Dla wielu potencjalnych nabywców bezprzewodowego głośnika, przeszkodą może się okazać cena. 90. zł to wciąż wydaje się dość wysoka kwota. Jednak nie możemy zapominać o tym, że kupujemy produkt premium. Nie tylko z racji emblematu na obudowie, ale przede wszystkim z racji możliwości muzycznych. Dźwięk jest mocny, czysty, oferujący wyraźny i donośny bas – coś, czego na próżno szukać u konkurentów. Dlatego, jeśli możecie sobie pozwolić na taki wydatek, to z pewnością nie będziecie żałowali wydanych pieniędzy.
_ Leszek Puczydłowski _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)