Trwa ładowanie...
d4hxlan
d4hxlan
CHIP

Boogio: buty kontrolerem do gier

Opaski i pierścienie rozpoznające gesty, inteligentne okulary, a nawet całe kombinezony - niezależni przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach, które mogą zrewolucjonizować branżę gier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hxlan

Wszystko na razie jest jeszcze w fazie prototypów i trudno przewidzieć, które rozwiązanie stanie się popularne w domach graczy. Do grona produktów mogących okazać się potencjalnymi hitami zawitały właśnie sensory Boogio, które przymocowuje się do butów. Czujniki te odczytują nasze położenie w przestrzeni, równowagę i przyspieszenie, a dodatkowa wkładka rozpoznaje aż 60 tys. poziomów nacisku. Wszystko po to, byśmy mogli stopami w sposób bezprzewodowy kontrolować aplikacje i gry na smartfonie lub komputerze. Boogio najpewniej sprawdziłyby się w apkach fitness i grach wykorzystujących wirtualną rzeczywistość, choć na tym ostatnim polu ciekawiej prezentuje się jednak bieżnia Omni.

Na razie producent opracował wersję jedynie dla developerów - jej koszt to aż 2000 dolarów. Wersja konsumencka planowana jest na 2016 rok.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kwantowy komputer Google'a okazał się... rozczarowaniem

d4hxlan

Podziel się opinią

Share

d4hxlan

d4hxlan
Więcej tematów