BMW stworzyło... buty

BMW stworzyło... buty20.09.2016 11:46
BMW stworzyło... buty
Źródło zdjęć: © Screenshot

BMW we współpracy z Pumą stworzyło model obuwia nawiązujący do jednego z samochodów bawarskiej marki. W pracach nad projektem wykorzystano ten sam materiał oraz podobne założenia koncepcyjne.

W 200. roku grupa BMW zaprezentowała nietypowy model samochodu koncepcyjnego. Wyprodukowanego z jednolitej bezszwowej powłoki z elastycznego materiału rozciągniętego na ruchomej strukturze. Jego funkcje były aktywowane tylko, gdy to było niezbędne.

Pomysł ten został wykorzystany przy współpracy firmy z marką PUMA. Jej owocem jest model x-Cat DISC. Do produkcji obuwia wykorzystano ten sam materiał, którym pokryty był projekt samochodu. Twórcom przyświecały także podobne założenia. Zamiast sznurowadeł system współpracuje z obrotową tarczą, która porusza siecią przewodów wewnątrz obuwia zamykając je i otwierając.

Obuwie składa się z cienkiej warstwy rozciągającego się materiału GINA, które ma opinać się dookoła stopy i zachowywać jak druga skóra. Na powierzchni znajdują się wykonane laserem perforacje, które mają zwiększyć możliwości ruchowe oraz poprawić wentylację.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)