Trwa ładowanie...
d2b0m84

Bluetooth 5 – niebawem wszystko przyspieszy

Bluetooth 5 to w porównaniu do poprzedniej wersji czterokrotnie większy zasięg, dwa razy większa prędkość i nawet ośmiokrotnie zwiększona pojemność wiadomości. Bluetooth SIG zakończyło właśnie prace nad nową wersją standardu, który jest gotowy do wdrożenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bluetooth 5 – niebawem wszystko przyspieszy
(www.bluetooth.com)
d2b0m84

Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG), organizacja zrzeszająca ponad 30 tys. przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się rozwijaniem technologii bezprzewodowej, jeszcze w lipcu ogłosiło, że prace nad nowym standardem transmisji Bluetooth zmierzają do końca. Konsekwencją było ogłoszenie pełnej specyfikacji następcy standardu Bluetooth 4.2 jego piątą wersją.

Najważniejszą zmianą, jaka została wprowadzona w Bluetooth 5, to czterokrotnie większy zasięg sygnału – ma pozwolić to na niczym niezakłóconą transmisję w całym mieszkaniu, a nawet w całym budynku. Duży nacisk położono również na przekazywanie sygnału w pomieszczeniach pełnych innych fal.

Ale to nie wszystkie zmiany, jakie zafundowali nam specjaliści z Bluetooth SIG. Piąta wersja ma być równo dwukrotnie szybsza niż obecnie obowiązujący standard. Kolejną zaletą jest ośmiokrotny wzrost pojemności jednej wiadomości. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone, jak obiecuje Bluetooth SGI, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

d2b0m84

Zmiany wprowadzone do Bluetooth 5 mają służyć nie tylko podłączeniu słuchawek czy głośników bezprzewodowych. Tworzono je z myślą głównie o urządzeniach podłączonych do Internetu Rzeczy. Właśnie komunikacja Bluetooth ma zapewnić im dostęp do sieci.

Szczegółowa specyfikacja Bluetooth 5 została już przekazana producentom sprzętu elektronicznego. Pierwsze urządzenia dysponujące nowym standardem powinny być dostępne w sprzedaży najpóźniej za sześć miesięcy.

d2b0m84

Podziel się opinią

Share
d2b0m84
d2b0m84
Więcej tematów