Trwa ładowanie...
d1h4156
CHIP

Blackberry Venice: z Androidem i zagiętym ekranem jak w S6 edge

Jeśli połowa z tego, co już wiemy o nowym smartfonie Blackberry, okaże się finalnie prawdziwa, to wystarczy, by się nim zainteresować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blackberry Venice: z Androidem i zagiętym ekranem jak w S6 edge
(CrackBerry)
d1h4156

Nowy model Blackberry znany obecnie pod nazwą _ Venice _zapowiada się niezwykle ciekawie z wielu powodów. Jednym z nich ma być... system operacyjny, bo wiele wskazuje na to, że będzie to Android pracujący pod specyficzną nakładką Blackberry. Była o tym mowa już wcześniej, więc teoretycznie nie jest to wielka nowość, ale warto o tym przypomnieć przy okazji nowych grafik, które ten fakt potwierdzają.

(fot. CrackBerry)

Kolejna sprawa to ekran - według dotychczasowych doniesień ma to być 5,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD. Najważniejszy jest jednak... jego kształt. Pod tym względem Blackberry Venice najbardziej przypominać będzie Samsunga Galaxy S6 edge, z ekranem zaokrąglonym po obu dłuższych bokach.

(fot. CrackBerry)

Kolejna ważna kwestia - wbudowany aparat. Można odnieść wrażenie, że będzie to jeden z mocniej akcentowanych atutów nowego telefonu, z jasnym obiektywem wyposażonym w stabilizację optyczną i matrycą o rozdzielczości 18 mln pikseli (16 mln pikseli według wcześniejszych pogłosek). Przedni aparat ma mieć - norma w dzisiejszych czasach - rozdzielczość 5 mln pikseli.

(fot. CrackBerry)

Co w środku? Tu informacje są bardzo niepewne. Mowa o Snapdragonie 80. (1,8 GHz) współpracującym z 3 GB pamięci RAM. Musimy zatem uzbroić się jeszcze w cierpliwość, ponieważ premiera nowego smartfona Blacberry nie nastąpi jeszcze zapewne zbyt szybko (prawdopodobnie listopad 2015). Jesteśmy bardzo ciekawi czy widoczna na poniższej grafice klawiatura ze sliderem również znajdzie miejsce w najnowszym Blackberry. Jeśli wierzyć plotkom, model Venice może nieźle zamieszać na rynku mobile.

(fot. archiwum)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Poznajcie najmłodszego e-sportowca, który właśnie został milionerem

d1h4156

To jest ciekawe! Jak powstaje zagięty wyświetlacz Samsunga Galaxy S6 edge?

d1h4156

Podziel się opinią

Share

d1h4156

d1h4156
Więcej tematów