BlackBerry plajtuje? Nie, ma się coraz lepiej

BlackBerry plajtuje? Nie, ma się coraz lepiej03.03.2014 11:30
BlackBerry plajtuje? Nie, ma się coraz lepiej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

BlackBerry zawdzięcza lepszy moment Facebookowi, który kupił WhatsApp.

Ponieważ Facebook wydał na ten cel astronomiczne 1. miliardów dolarów, inwestorzy giełdowi doszli do wniosku, że tego typu komunikatory są naprawdę wartościowe. Wprawdzie nie wygląda na to, by Facebook chciał zaraz WhatsAppa sprzedawać, ale przecież na rynku są również inne, podobne rozwiązania. Na przykład BlackBerry Messenger.

Ten komunikator, dostępny od pewnego czasu na wszystkie liczące się platformy systemowe, zyskuje sobie coraz większą liczbę użytkowników. Wprawdzie do 45. milionów osób korzystających z WhatsAppa nieco mu jeszcze brakuje, niemniej 85 milionów (przy czym ta liczba dynamicznie się powiększa) również robi wrażenie. Gdy przemnożymy to przez 42 dolary (bo tyle Facebook zapłacił w przeliczeniu za pojedynczego użytkownika komunikatora WhatsApp), daje to ok. 3,6 miliarda dolarów.

Inwestorzy giełdowi też wykonali podobne ćwiczenia matematyczne, ponieważ od czasu, gdy Facebook kupił WhatsAppa, akcje BlackBerry poszły w górę o imponujące 1. procent. Jeśli dodamy do tego dynamiczne wprowadzanie na rynek nowych modeli smartfonów (w tym także klasycznych konstrukcji z wbudowaną klawiaturą), to przyszłość BlackBerry zaczyna rysować się w nieco jaśniejszych barwach..

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Anonymous z Ukrainy wysyłają Polsce ostrzeżenie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)