Trwa ładowanie...
d4eak1h

Bitcoin i Ethereum z wzrostami. SEC odrzucił wniosek utworzenia funduszu Bitcoin

W ciągu ostatnich dni cena kryptowalut Bitcoin i Ethereum mocno wzrosła. Wystarczyły tylko 24 godziny, aby kurs całkiem mocno zwiększył się jak na tak krótki czas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waluta Bitcoin
Waluta Bitcoin (flickr.com)
d4eak1h

Bitcoin podrożał o 5 proc., a Ethereum jeszcze bardziej o prawie 6 proc. To dość niespodziewane, bo Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) z USA odrzuciła próbę utworzeniu funduszu, który byłby oficjalnym przedmiotem obrotu giełdowego Bitcoin (ETF).

Forbes twierdzi, że dobre wyniki Bitcoin były następstwem planów Rezerwy Federalnej USA. Instytucja zamierza wpompować sporo gotówki w rynek finansowy, żeby poprawić bilans banków i pobudzić rynek. Działanie Rezerwy Federalnej USA było na tyle pozytywne dla kryptowalut, że nie przeszkodziła nawet negatywna decyzja SEC.

Bitcoin po raz kolejny bez utworzenia funduszu obrotu giełdowego

Komisja SEC odrzuciła wniosek z powodu obaw o rynek kryptowalut. Powołując się na Bitwise i NYSE Arca stwierdza, że aż 95% rynku Bitcoin składa się z wątpliwej i manipulacyjnej działalności (pamiętajmy, że chociażby znaczna część cyberprzestępców operuje na Bitcoinach). Podobno właściwy rynek Bitcoin nie jest należycie odizolowany od jego sprawiającej trudności części.

To nie pierwsza odrzucona przez SEC propozycja na utworzenia ETF dla Bitcoin. Za każdym razem rozchodziło się o oszustwa i manipulacje na rynku kryptowalut. Społeczność związana z Bitcoinem ma od dawna nadzieję, że w końcu uda się utworzyć EFT, dzięki temu rynek Bitcoinów będzie bardziej przystępny dla inwestorów.

d4eak1h

Podziel się opinią

Share
d4eak1h
d4eak1h
Więcej tematów