WP

Bioniczna proteza oka

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology są na dobrej
drodze do stworzenia użytecznego implantu mającego pomóc osobom
niewidomym i niedowidzącym w częściowym odzyskaniu wzroku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bioniczna proteza oka
(Goston Herald)
WP

*Wzrok to nasz najważniejszy i najcenniejszy zmysł. Właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie odbierać większość bodźców pochodzących z otaczającego nas świata. *
Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology są na dobrej drodze do stworzenia użytecznego implantu mającego pomóc osobom niewidomym i niedowidzącym w częściowym odzyskaniu wzroku. Są oni przekonani, iż na przestrzeni kilku najbliższych lat ich wynalazek pomoże ludziom, którzy stopniowo tracą wzrok wskutek chorób prowadzących do zwyrodnienia siatkówki oka.

Bio-elektroniczny implant wielkością zbliżony jest do gumki umieszczonej na górze ołówka. Po wszczepieniu go pacjentowi tuż za siatkówką z tyłu gałki ocznej obraz do mózgu ma być przesyłany przy pomocy połączenia grubości ludzkiego włosa. Już tego lata naukowcy zamierzają przeprowadzić pierwsze próby na zwierzętach.

Niestety urządzenie będzie w stanie pomóc tylko i wyłącznie osobom, które urodziły się ze sprawnym narządem wzroku i dopiero w późniejszym okresie życia stopniowo go traciły.

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP