Trwa ładowanie...
CHIP

Bing w końcu zacznie na siebie zarabiać?

Dział online Microsoftu, do którego należy Bing, do tej pory powodował dość znaczne straty finansowe. Microsoft uważa jednak, że już dosłownie za chwilę zacznie zarabiać.
Share
Bing w końcu zacznie na siebie zarabiać?
Źródło: WP.PL
d1gzz26

Podczas spotkania Microsoftu z inwestorami, Dave O’Hara, dyrektor ds. finansowych w dziale aplikacji i usług, stwierdził, że jego dział "wyprzedza harmonogram" w uczynieniu go dochodowym. Jak argumentuje O’Hara, dotychczasowe straty wynikały z konieczności zbudowania produktu od zera i stworzenia odpowiedniej infrastruktury, która umożliwiłaby Bingowi skuteczne działanie, a także opracowanie odpowiednich algorytmów wyszukiwarki i rozbudowanie centr danych na jej potrzeby.

Teraz, jak twierdzi O’Hara, te inwestycje są już za Microsoftem. Kolejne nie będą już tak kosztowne, bo będą dotyczyły rozbudowania produktu, a nie samego jego budowania. A to będzie dla Microsoftu duży krok naprzód, bowiem według ostatniego sprawozdania fiskalnego tej firmy, dział online odnotował 32. milionów dolarów straty. O’Hara twierdzi, że już bardzo niedługo Bing nie tylko przestanie generować straty, a wręcz zacznie być kolejnym źródłem dochodu dla Microsoftu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Steam Machine jest łatwy do naprawienia"

d1gzz26

Podziel się opinią

Share
d1gzz26
d1gzz26
Więcej tematów