Bilety lotnicze na raty, czyli Flymble wchodzi w Polsce

Bilety lotnicze na raty, czyli Flymble wchodzi w Polsce

Bilety lotnicze na raty, czyli Flymble wchodzi w Polsce
Źródło zdjęć: © 123RF
17.06.2019 15:02

Na polski rynek weszła właśnie platforma Flymble, która umożliwia kupowanie biletów lotniczych i łatwe rozkładanie płatności na miesięczne raty. Twórcy chwalą się, że rozwiązanie umożliwi Polakom wybranie się na wymarzoną podróż bez obawy o nadszarpnięcie oszczędności czy wzrost cen lotów.

Za Flymble stoją Vincent Hus i Henry Wynaendts, którzy w przeszłości spotkali się z problemami dotyczącymi kupna biletów lotniczych. Ówcześni 21-letni studenci Uniwersytetu Technologicznego w Delft zbierali pieniądze na loty do Azji, ale w międzyczasie ich cena wzrosła o niemal jedną trzecią. Odpowiedzią na takie sytuacja ma być ich platforma, która od czerwca dostępna jest w Polsce.

"Polski rynek jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Europie pod względem dostępności innowacyjnych rozwiązań FinTech. Polacy są też bardzo otwarci na nowości, o czym świadczy m.in. tak duża popularność płatności zbliżeniowych czy telefonem. Dlatego też widzimy ogromny potencjał dla Flymble w Polsce" - komentują Vincent Hus i Henry Wynaendts, założyciele Flymble. "Mamy bardzo ambitne plany rozwoju – w ciągu najbliższych miesięcy chcemy stać się jedną z ulubionych platform podróżniczych Polaków. Wierzymy, że pozwoli na to fakt, że dzięki naszej usłudze wymarzone wakacje stają się możliwe dla każdego" - dodają.

Jak działa Flymble

Flymble działa w oparciu o silnik wyszukiwarki Kiwi.com, co daje użytkownikom dostęp do lotów najpopularniejszych przewoźników i nawet najbardziej egzotycznych tras. Jak to działa? W wyszukiwarce serwisu należy znaleźć wybrany lot, a następnie dostosować plan spłat do indywidualnych możliwości. Koszt lotów rozłożyć można na 3 do 36 rat – w zależności od wybranej opcji spłat, na stronie wyświetlona zostanie miesięczna wysokość raty.

Obraz
© Materiały prasowe

Po przejściu do transakcji zostanie sprawdzona zdolność kredytowa użytkownika, a po pomyślnej weryfikacji, nastąpi zakup biletów, które trafią na skrzynkę mailową kupującego. Transakcja obsługiwana jest przez PayU, co gwarantować ma bezpieczeństwo, przejrzystość i szybkość procesu.

Cena biletu kupowanego poprzez Flymble wzrasta o koszty finansowania, na które składa się m.in. oprocentowanie raty, wynoszące od 6.5%, a w okresach promocyjnych 0%. Samo Flymble prowizję pobiera bezpośrednio od partnerów – PayU oraz Kiwi.com. Plusem dla użytkowników ma być prezentowanie realnego kosztu miesięcznych rat oraz brak zmian cen biletów w późniejszym czasie.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)