Bezprzewodowy "dysk" do smartfonów i tabletów: Kingston MobileLite

Bezprzewodowy "dysk" do smartfonów i tabletów: Kingston MobileLite
05.06.2014 14:08
Bezprzewodowy "dysk" do smartfonów i tabletów: Kingston MobileLite
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Kingston wprowadza na rynek ciekawe urządzenie pozwalające znacząco rozszerzyć pamięć dostępną w smartfonach i tabletach. MobileLite Wireless G2 pozwala na rozszerzenie wbudowanej pamięci smartfonów i tabletów oraz dzielenie się plikami i multimediami z innymi osobami - wszystko to bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki baterii o pojemności 4640 mAh 3.8v, MobileLite Wireless G2 może także pełnić funkcję powerbanku.

Co więcej, wbudowany port Ethernet pozwala urządzeniu pełnić funkcję przenośnego routera, a gniazdo USB obsługuje modemy 3G.

Zamiast usuwać pliki ze smartfonu lub tabletu w celu zwolnienia miejsca, użytkownicy mogą bezprzewodowo przenosić zdjęcia, filmy lub muzykę na pamięć USB lub kartę Flash. Samo urządzenie jest pozbawione wewnętrznej pamięci i odpowiedni nośnik będziemy musieli zadbać sami.

Dodatkowo, zdjęcia oraz filmy mogą być wysyłane na portale społecznościowe bez konieczności podłączania urządzenia do komputera PC. Aplikacja obsługująca MobileLite Wireless będzie dostępna zarówno w Google Play (na urządzenia z Androidem), Apple App store i w Amazon store (Kindle, Kindle Fire).

W pełni naładowany akumulator MobileLite’a umożliwia dwukrotne naładowanie większości smartfonów - pojemność 464. mAh. W przypadku nie korzystania z tej funkcji akumulator ma zapewnić do 13 godzin pracy urządzenia. Dzięki obsłudze modemów 3G USB oraz połączeń Ethernet, MobileLite Wirless G2 może służyć zarówno jako przenośny router, jak i dysk sieciowy (NAS)
.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)