Bezprzewodowe ładowanie niemal każdego iPhone'a? Żaden problem

Bezprzewodowe ładowanie niemal każdego iPhone'a? Żaden problem14.09.2015 15:41
Bezprzewodowe ładowanie niemal każdego iPhone'a? Żaden problem
Źródło zdjęć: © Aliexpress/happytime

Użytkownicy smartfonów z logo nagryzionego jabłka tylko z zazdrością mogą patrzyć na użytkowników np. Noki i Samsunga, gdzie bezprzewodowe ładowanie od jakiegoś czasu jest wyposażeniem standardowym - przynajmniej w topowych modelach. Jak by nie zachwalać produktów Apple, tak wrześniowa konferencja zawiodła tych wszystkich, którzy liczyli na dodanie tej funkcjonalności do iPhone'ów. Bezprzewodowe ładowanie jest po prostu wygodne i praktyczne, co nawet zrozumiała IKEA produkując serie mebli, w których sprytnie ukryto tego typu ładowarki. Nic jednak straconego. Wystarczy kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt dolarów i twój ukochany iPhone zyska nową funkcjonalność.

Aby uczynić telefon Apple zdolny do ładowania w sposób bezprzewodowy nie potrzeba żadnej skomplikowanej wiedzy, ani żadnych narzędzi. Najbardziej potrzebna jest cierpliwość, związana z dość długim oczekiwaniem na przesyłkę niezbędnych elementów - trwa to od dwóch, do nawet czterech tygodni. Dlaczego tak długo? Bo najtańsze i jednocześnie dobre jakościowo elementy musimy zamówić w Chinach. Nie jest to nic trudnego. Serwisy takie jak Alibaba, albo przeznaczony na telefony komórkowe AliExpress, pomogą nam znaleźć odpowiednie części w kilka sekund. Nie musimy się martwić o koszty przesyłki do Polski - ta jest zazwyczaj darmowa. Problemem też nie jest cło, które przy tak niskiej wartości zamówienia nie zostanie naliczone.

W aplikacji AliExpress należy wpisać w języku angielskim frazę "iphone wireless charger". Natychmiast otrzymamy dziesiątki wyników, a ceny bezprzewodowego adaptera zaczynają się już od niecałych 4 dolarów. Za zestaw składający się z adaptera oraz ładowarki zapłacimy od 5 do 3. USD. Najdroższe zestawy wykonane są np. w drewnie, albo mogą się pochwalić wyjątkowo ładnym wzornictwem. Płatność odbywa się przy użyciu naszej karty bankowej. Dokonaliśmy już kilkunastu zakupów za pośrednictwem chińskiego „Allegro” i możemy śmiało powiedzieć, że nigdy nie spotkały nas żadne problemy związane z bezpieczeństwem (dane karty nie trafiają do sprzedawcy), czy też dostawą – wszystkie przesyłki dotarły. W przypadku, gdyby coś jednak poszło nie tak, AliExpress zwróci nam wszystkie poniesione koszty.

288763925443721363
Źródło zdjęć: © (fot. Aliexpress/happytime)

Instalacja adaptera jest banalnie prosta. Wystarczy włożyć jego końcówkę do złącza Lightning i to właściwie tyle. Adapter możemy przykleić do telefonu, albo ukryć go pod dowolną obudową –. adapter jest wyjątkowo cienki i zmieści się praktycznie pod dowolnym modelem dostępnym na rynku. Zdecydowana większość urządzeń obsługuje standard ładowania Qi, czyli najpopularniejszy dziś na rynku. Oznacza to, że śmiało będziemy mogli skorzystać np. z ładowarek montowanych na lotniskach i w kawiarniach.

288763925443852435
Źródło zdjęć: © (fot. Aliexpress/happytime)

Czy to działa? Tak i to całkiem dobrze. Jest to oczywiście wyjście pośrednie, które nieco zaburza wygląd telefonu. Zanim jednak Apple zdecyduje się na fabrycznie wyposażanie iPhone’ów w funkcję ładowania bezprzewodowego, pozostaje to jedynym rozwiązaniem.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)