Trwa ładowanie...
d38y40j
idg.pl
Wiadomości

Baterie litowo-jonowe jeszcze lepsze

Zespół południowokoreańskich naukowców poinformował, że udało mu się w znacznym stopniu usprawnić baterie litowo-jonowe. Ich wydajność ma być prawie dwa razy lepsza, a pojemność kilkakrotnie większa.
Share
Baterie litowo-jonowe jeszcze lepsze
Źródło: WP.PL
d38y40j

Profesor Cho Jae-phil, kierujący badaniami zespołu naukowców poinformował, że stworzona przez jego zespół bateria charakteryzuje się zwiększoną o 90 % wydajnością. Dodatkowo pozwala ona na pracę urządzeń do 8 razy dłuższą niż w przypadku tradycyjnych baterii litowo-jonowych.

Taki postęp został osiągnięty dzięki trójwymiarowym porowatym cząstkom krzemu stworzonym z krzemionki oraz fluorowodorowi wykorzystanemu w katodzie zamiast grafitu. Co prawda metoda ta i korzyści płynące z jej zastosowania była już znana, jednak naukowcy nie mogli sobie poradzić z rozrostem krzemu w kontakcie z litem. Zespół poinformował, że poradził sobie z tym problemem przez zastosowanie porowatych cząstek.

Badacze złożyli już cztery wnioski patentowe na terenie Korei Południowej, USA i Unii Europejskiej. Według nich skonstruowane właśnie baterie trafią do masowej produkcji w ciągu 4 lat. Obecnie zespół pracuje nad przystosowaniem ich do współpracy z bateriami słonecznymi.

więcej w serwisie IDG.pl »

d38y40j

Podziel się opinią

Share
d38y40j
d38y40j
Więcej tematów