Baterie do laptopa, których nie będziesz musiał wymieniać nawet przez trzy lata

Baterie do laptopa, których nie będziesz musiał wymieniać nawet przez trzy lata

Baterie do laptopa, których nie będziesz musiał wymieniać nawet przez trzy lata
Źródło zdjęć: © sxc.hu
27.05.2011 12:19, aktualizacja: 27.05.2011 12:42

Dzisiejsze baterie nie nadążają za potrzebami nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Oferują stosunkowo krótki czas pracy i jak by tego było mało, dość szybko się zużywają

Dzisiejsze baterie nie nadążają za potrzebami nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Oferują stosunkowo krótki czas pracy i jakby tego było mało, dość szybko się zużywają. Standardowe baterie w telefonach komórkowych czy laptopach już po kilkunastu miesiącach intensywnego użytkowania znacznie skracają swój czas pracy. Ich żywotność przewidziana jest z reguły na około 1000 cykli ładowania/rozładowania, po czym nadają się do wymiany, która jest dość kosztowna i często nieopłacalna.

Kanadyjska firma Leyden Energy chwali się, że opracowała nowe litowo-jonowe akumulatory, które nawet po trzech latach użytkowania mają oferować 10. proc. swojego początkowego czasu pracy. Producent zamierza to potwierdzać trzyletnią gwarancją. Pojawienie się na rynku nowych baterii to dobra wiadomość, zwłaszcza, że nowoczesna, przenośna elektronika zgłasza coraz większy apetyt na energię. Użytkownicy laptopów powinni zdawać sobie sprawę, że już po kilkunastu miesiącach użytkowania sprzętu, baterie oferują znacznie krótszy czas pracy i w wielu przypadkach nadają się tylko do wymiany, która jest dość kosztowna.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Nowe baterie mają być droższe od standardowych akumulatorów, na które producenci z reguły udzielają do 1. miesięcy gwarancji. Jednak w długim okresie, ich zakup ma być bardziej opłacalny, nie wspominając o aspekcie ekologicznym.

SW/GB/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)