Trwa ładowanie...
d304d0g

Bateria do smartfona, która ładuje się w 30 sekund

Podczas sympozjum Microsoftu Think Next w Tel Awiwie, izraelski startup Store Dot zaprezentował prototyp baterii opartej na tzw. nanodotach. Trwają już prace nad opatentowaniem technologii, a do masowej produkcji baterie mają wejść już w 2016 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bateria do smartfona, która ładuje się w 30 sekund
d304d0g

Ładowanie naszych przenośnych urządzeń, mimo rozwoju techniki wciąż trwa za długo. Wszystko dlatego, że reakcje chemiczne powodujące ubytek baterii są trudno odwracalne. Ale teraz, dzięki nowemu wynalazkowi firmy Store Dot może się to zmienić, a nasz smartfon naładuje się w zaledwie 3. sekund.

Naukowcy opracowali bowiem tzw. nanodoty - syntetyzowane chemicznie bioorganiczne, peptydowe cząsteczki, które poprawiają wydajność i pojemność elektrolitu.

- _ Generacja nowych elektrod z jednej strony działa jak superkondensator (bardzo szybkie ładowanie), a z drugiej strony jak elektrody litu o powolnym stopniu rozładowania. _ - powiedział prezes firmy, Doron Myersdorf.

d304d0g

W porównaniu z innymi technologiami bazującymi na ciężkich metalach, nanodoty są wykonane z szerokiej gamy surowców bioorganicznych, które są przyjazne dla środowiska. Materiały te są także powszechnie dostępne, stąd też i sama produkcja baterii byłaby bardzo tania.

Pierwszy prototyp baterii stworzono dla smartfonów - posiada pojemność około 200. mAh. Jednak Myersdorf przekonuje, że bez problemu technologię da się dostosować do chociażby pojazdów elektrycznych. Pierwszych baterii Store Dot możemy spodziewać się na rynku w 2016 roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "UKE interweniuje w sprawie mechanizmu Captcha w usłudze Aero2"

d304d0g

Podziel się opinią

Share
d304d0g
d304d0g
Więcej tematów