Badania: pracownicy IT niezwykle pracowici i słabo opłacani?

Badania: pracownicy IT niezwykle pracowici i słabo opłacani?

28.02.2009 14:30, aktual.: 02.03.2009 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę TUC wynika, że ponad jedna trzecia pracowników zatrudnionych w branży IT wyrabia rocznie ponad jeden miesiąc nieopłacanych nadgodzin.

Badania przeprowadzone przez TUC pokazały, że 33,8 procenta wszystkich pracowników branży IT zmuszonych było do przepracowywania nieopłacanych godzin nadliczbowych (analizę sporządzono dla ostatnich miesięcy ubiegłego roku kalendarzowego). W porównaniu z analogicznym okresem roku 200. wartość ta wzrosła o około 1,5%. Analitycy stwierdzili również, że statystycznie na każdego zatrudnionego wyrabiającego nadgodziny przypada około 5 godzin i 48 minut dodatkowej pracy tygodniowo.
Brendan Barber, przedstawiciel TUC, twierdzi że w obecnych czasach kryzysu finansowego podobne podejście do wykonywania swoich obowiązków staje się normą. Jego zdaniem, "pracownicy są po prostu szczęśliwi, że mogą pracować".

"Nie jest to dobre, że filozofia "jeśli wyjdziesz z pracy jako ostatni to masz największe szanse na awans" jest zastępowana przez myślenie "wyjdź z pracy ostatni to może cie nie zwolnią". Ludzie pracują dużo tylko po to, by nie stracić pracy jaką mają."

Co ciekawe, wyniki badań pokazują jednak, że póki co specjaliści IT mogą czuć się w miarę komfortowo. Średnia ilość nieopłacanych godzin nadliczbowych w innych gałęziach przemysłu wynosi bowiem aż 7 godzin i 6 minut tygodniowo.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także