Awaria systemu e-Deklaracje. Brak zasilania

Awaria systemu e-Deklaracje. Brak zasilania27.11.2012 08:40
Awaria systemu e-Deklaracje. Brak zasilania
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Służby techniczne resortu finansów usunęły awarię zasilania w MF, która
miała miejsce w niedzielę, przywrócono możliwość przesyłania danych za pomocą systemu e-Deklaracje

Resort podał, że w niedzielę doszło do awarii zasilania energetycznego w serwerowni Ministerstwa Finansów w Warszawie. W efekcie trzeba było natychmiast wyłączyć wszystkie serwery pracujące w ośrodku przetwarzania w Warszawie, co dotknęło około 3. systemów informatycznych.

"Spowodowało to brak dostępności usług internetowych ministerstwa, w tym m.in. portalu oraz systemu e-Deklaracje. W niedzielę, w późnych godzinach wieczornych, służby techniczne skutecznie usunęły awarię zasilania. Umożliwiło to uruchomienie procesu sukcesywnego odtwarzania środowiska informatycznego. Dotąd odtworzono ok. 3. proc. systemów" - poinformowało ministerstwo.

W komunikacie zaznaczono, że przywrócono już możliwość przesyłania zeznań podatkowych za pomocą systemu e-Deklaracje, na poniedziałek planowane jest także reaktywowanie wszystkich usług.

MF podało, że resort prowadzi zaawansowane projekty infrastrukturalne, w ramach których wszystkie kluczowe systemy MF przenoszone są do nowoczesnego ośrodka przetwarzania w Radomiu. W 201. r. ośrodek ten przejmie obsługę większości kluczowych usług informatycznych resortu, co - zdaniem ministerstwa - wpłynie na poprawę działania.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)