Avtek TouchScreen Pro - interaktywny monitor oparty na systemie Android

Avtek TouchScreen Pro - interaktywny monitor oparty na systemie Android17.05.2016 14:59
Avtek TouchScreen Pro - interaktywny monitor oparty na systemie Android
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Monitory interaktywne to urządzenia stanowiące połączenie monitora LED z funkcjonalnościami zaawansowanej tablicy interaktywnej. Wachlarz zastosowań dla tych urządzeń jest niezwykle szeroki. Poczynając od wyposażenia sali konferencyjnej czy lekcyjnej, prezentację informacji o obiekcie, aż po użyteczny informator turystyczny prezentujący okoliczne atrakcje.

Oparte o system Android urządzenia działają nawet bez podłączenia komputera. Wbudowana przeglądarka internetowa pozwala na korzystanie z zasobów internetu po podłączeniu do monitora wyłącznie przewodu LAN. Nie trzeba również podłączać komputera, żeby skorzystać z funkcji nanoszenia notatek na dowolny obraz, korzystania z monitora jako tablicy kopiującej czy interaktywnej (Note-ON-it). Podobnie jest jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki, filmów czy grafiki bezpośrednio z pendrive’a lub dysku USB. Avtek TouchScreen Pro ma wbudowany odtwarzacz multimediów. Co więcej, bez konieczności posiadania komputera można również odtworzyć pliki MS Office.

Monitory interaktywne to przede wszystkim urządzenia bardzo trwałe. Avtek TouchScreen 6. Pro – użytkowany przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, 50 tygodni w roku posłuży ponad 15 lat.

288764381314234515
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Monitor jest przystosowany do obsługi Windows 10. Opcjonalnym rozwiązaniem jest tzw. Computer4Touch – pozwala ono na otrzymanie systemu All-in-one składającego się z monitora i wbudowanego, bardzo wydajnego komputera z dyskiem SSD 120 GB.

Monitory dostępne są z ekranami o rozdzielczości Full HD i przekątnej 55/6. cali (lub UItra HD dla 84") i z podświetleniem LED z funkcją dotykową. Zastosowanie 4 mm, hartowanej szyby poddanej specjalnemu procesowi utwardzania gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa. Rama monitora została wykonana z wysokiej jakości aluminium, a jej design dodaje nie tylko estetyki, ale i wzmacnia konstrukcję urządzenia, zwielokrotniając jego żywotność i bezpieczeństwo użytkowania. Matowa powierzchnia monitora eliminuje większość refleksów zewnętrznego światła, dzięki czemu ekran zapewnia doskonałą widoczność obrazu w każdych warunkach. Technologia pozycjonowania w podczerwieni wykorzystująca nowy algorytm odczytu i przesyłania danych, pozwala na wyższą rozdzielczość, precyzję i dokładność. Dwa wysokiej jakości głośniki zapewniają przestrzenny dźwięk o doskonałych parametrach, które uzyskano dzięki zastosowaniu cyfrowego przetwornika.
Na wygodę użytkowania składają się także dodatkowe elementy. Należy do nich fabryczna prekalibracja monitora, która pozwala wyeliminować konieczność przeprowadzania tego procesu podczas pierwszego uruchomienia oraz każdorazowej zmiany komputera. Dzięki temu sprzęt jest gotowy do użycia natychmiast po podłączeniu - jest to bardzo ważne przy częstej zmianie użytkowników. Dodatkowo, podczas pracy z systemem operacyjnym Microsoft Windows 8 lub 1. monitor ułatwia korzystanie z ukrytych „poza ekranem” elementów takich jak menu.

Zastosowanie wielu przyłączy umożliwia jednoczesne podłączenie różnych urządzeń analogowych i cyfrowych takich jak DVD, BluRay, wizualizer czy dekoder telewizji. Dzięki temu i funkcji Touch4OSD można bardzo szybko przełączać między źródłami bez konieczności przepinania przewodów w trakcie prezentacji. Dodatkowe sterowanie funkcjami komputera podłączonego do monitora umożliwia bezprzewodowy pilot, który oferuje takie funkcje jak np. zaciemniania całego ekranu czy przełączanie slajdów prezentacji. Funkcjami monitora można zarządzać przez zewnętrzne systemy sterowania (złącze RS232). Można też zaprogramować urządzenie tak, aby automatycznie włączało się i wyłączało o określonych godzinach w wybrane dni tygodnia.

Możesz wygrać taki monitor dla swojej szkoły lub szkoły twojego dziecka. Więcej szczegółów na stronie www.pierwszymail.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)