Trwa ładowanie...
d2g2jt7

Autonomiczny samochód dla prawdziwych twardzieli

Nie oszukujmy się. Autonomiczne samochody projektu Google są niepoważne. Poważnym sprzętem dysponuje za to Daimler, który postanowił zaprezentować własną autonomiczną ciężarówkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autonomiczny samochód dla prawdziwych twardzieli
d2g2jt7

Mercedes-Benz Future Truck 2025, bo tak nazywa się zaprezentowana przez Niemców ciężarówka, jest jak na razie jedynym demonstratorem systemu, który mógłby trafić na rynek właśnie w okolicach roku 2025.

Według relacji dziennika New York Times, pojazd ten jest w stanie „całkowicie autonomicznie reagować podczas jazdy autostradą”. W trybie autonomicznym ciężarówka może poruszać się z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Podczas prezentacji, która odbywała się na zamkniętym torze testowym, Future Truck 2025 poruszał się w towarzystwie zwykłych samochodów, które miały symulować normalny ruch. W takich warunkach oprogramowanie ciężarówki dostosowywało jej prędkość do innych pojazdów a, w razie potrzeby, zmieniało pas ruchu.

Daimler w swoich planach nie poszedł jednak aż tak daleko jak Google i zachował kierownicę oraz pedały – przydadzą się one kierowcy, który i tak musi osobiście wykonać bardziej skomplikowane manewry. Nie jest to więc jeszcze całkowicie autonomiczny pojazd, ale do 2025 roku zostało jeszcze trochę czasu.

Polecamy na stronach Ginzet.pl: Wszyscy jesteśmy ekstremistami

d2g2jt7

Podziel się opinią

Share
d2g2jt7
d2g2jt7
Więcej tematów