Trwa ładowanie...
ycipk-3jrwfn

Autonomiczne samochody Ubera wracają na drogi. Ale jest kilka warunków

Uber przywraca do działania samochody autonomiczne. Po pierwszym w historii śmiertelnym wypadku spowodowanym przez takie auto, testy zostały zawieszone, a Volvo bez kierowców odjechały na parkingi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
9 miesięcy temu w wypadku autonomicznego auta zginęła kobieta
9 miesięcy temu w wypadku autonomicznego auta zginęła kobieta (East News, Fot: ABC-15/Associated Press)
ycipk-3jrwfn

Do tragicznego wypadku doszło 19 marca tego roku. Autonomiczne Volvo Ubera nie zaobserwowało przechodzącej przez ulicę 49-letniej Elaine Herzberg. Kobieta zginęła na miejscu. W momencie wypadku w samochodzie spał jego pasażer. Cała sytuacja została mocno skrytykowana na świecie.

W efekcie Uber szybko zareagował i wycofał swoje autonomiczne pojazdy z ruchu. I nie mieli wyjścia, bo gubernator stanu Arizona zakazał firmie dalszych testów. W związku z sytuacją, Uber zwolnił setki kierowców bezpieczeństwa w Arizonie i Pittsburghu.

ycipk-3jrwfn

Firma wzięła się za śledztwo w tej sprawie, aby wyciągnąć wnioski i poprawić bezpieczeństwo autonomicznych aut w ruchu drogowym. Kilka dni temu Uber otrzymał pozwolenie od Departamentu Transportu na przywrócenie swoich aut na drogi.

Uber nie zwlekał. Dwa pierwsze autonomiczne Volvo już dziś powróciły do testów. Prędkość samochodów została ograniczona do 25 mp/h (40 km/h). Zasięg to zaledwie półtora kilometra wokół siedziby firmy Advanced Technologies Group w Stript District w Pittsburgu. Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa, w samochodach siedzą kierowcy, których Uber nazywa "specjalistami misji".

Uber poprosił w listopadzie Departament Transportu Pensylwanii o ponowne udzielenie zgody na testy autonomicznych pojazdów w Pittsburghu. Po wydarzeniach z marca 2018 roku firma przerwała próby.

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

ycipk-3jrwfn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3jrwfn

ycipk-3jrwfn
ycipk-3jrwfn