Trwa ładowanie...
d3i6v6z

Australia. Wycinka eukaliptusów przyniosła śmierć dziesiątkom koali

Australia nie tak dawno walczyła o każdego koalę ocalałego z pożaru. Ostatnie doniesienia z Portland w stanie Wiktoria są jednak niepokojące. W mieście znaleziono dziesiątki martwych koali. Po wycince eukaliptusów. Lokalne władze zapowiadają dochodzenie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australia: Koale straciły życie podczas wycinki eukaliptusów
Australia: Koale straciły życie podczas wycinki eukaliptusów (East News, Fot: PETER PARKS/AFP/East News)
d3i6v6z

Pożary w Australii mocno osłabiły populacje koali. Przyczyniły się też do śmierci wielu innych gatunków. Jest to ogromna strata dla całego australijskiego ekosystemu, który będzie się odbudowywał przez wiele lat.

Australia: Wycinka eukaliptusów

Wycinka roślin miała miejsce w grudniu. W pobliżu Portland ścięto drzewa eukaliptusów gałkowych. W jej wyniku wiele zwierząt straciło życie. Z relacji ekologów wynika, że koale zdechły z głodu albo zostały zabite przez pracujące przy wycince buldożery. Część z nich trzeba było uśpić. Zwierzęta, które przeżyły (80 osobników), zostały zabrane do miejscowych lecznic i rezerwatów, gdzie otrzymują niezbędną opiekę.

d3i6v6z

Australia: Naruszenie przepisów

Ekolodzy uważają, że firma odpowiadająca za wycinkę drzew naruszyła obowiązujące przepisy. Zgodnie z ich treścią wycinka nie może być prowadzona na terenie, gdzie przebywają koale. Przed planowanymi pracami należy je policzyć i przewieźć w bezpieczne miejsce.

Całej sprawie przygląda się Departament Środowiska, Ziemi, Wody i Planowania stanu Wiktoria, który poinformował, że sprawa nie pozostanie bez reakcji. Jego przedstawiciele zapowiadają dochodzenie, które ma wyjaśnić, co tak naprawdę się stało.

d3i6v6z

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3i6v6z

d3i6v6z
d3i6v6z