Trwa ładowanie...
d19x04s

Astronauci lecą na stację ISS. Rozpoczyna się ekspedycja 57

To już 57 ekspedycja astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Tym razem do trzech przebywających na pokładzie kosmonautów dołączą kolejni dwaj - Rosjanin oraz Amerykanin. Żegnają się na pół roku z rodzinami i wyruszają 400 km nad Ziemię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rakieta Sojuz-FG wyśle statek kosmiczny Sojuz-MS10 z astronautami na stację ISS
Rakieta Sojuz-FG wyśle statek kosmiczny Sojuz-MS10 z astronautami na stację ISS (Youtube.com)
d19x04s

Niestety, ale misja 11 października się nie powiodła. Tuż po starcie doszło do awarii silnika statku kosmicznego Sojuz. Nikomu nic się nie stało. Astronauci wylądowali w Kazachstanie.

11 października rozpoczyna się kolejna ekspedycja (57), w której udział biorą przebywający aktualnie na ISS astronauci oraz dwoje nowych. W czwartek do ekipy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dołączą: Aleksey Ovchinin - Roskosmos, Rosja oraz Tyler Nicklaus "Nick" Hague - NASA, USA. Właśnie trwa transmisja na żywo z dokowania statku kosmicznego Sojuz-MS10 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

d19x04s

Tak Aleksey Ovchinin pożegnał się z najbliższymi. Planowany powrót na ziemię - 15 kwietnia 2019.

facebook
Podziel się

Aktualnie na pokładize Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajdują się Alexander Gerst - ESA, Niemcy, Sergey Prokopyev - Roskosmos, Rosja oraz Serena Auñón-Chancellor - NASA, USA.

d19x04s

Pełna ekipa ekspedycji 57 na zdjęciu.

NASA
Podziel się

Poniżej przygotowania rakiety Sojuz-FG, która wyniesie na orbitę statek kosmiczny Sojuz-MS10.

d19x04s

Niedawno zakończyła się ekspedycja 56, w której brali udział Andrew J. Feustel - NASA, USA, Oleg G. Artiemjew - Roskosmos, Rosja oraz Richard R. Arnold II - NASA, USA, którzy powrócili już na Ziemię.

Stacja jest dosyć duża, to 417-tonowy kolos o powierzchni życiowej 837 metrów sześciennych. Dzięki swoim rozmiarom, jej moduły baterii słonecznych odbijają na tyle światło słonecznego, że doskonale widać ją z Ziemi, nawet w ciągu dnia w 100 proc. oświetleniu. Okrąża Ziemię ponad 400 km nad powierzchnią. Obecnie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna składa się z 16 modułów i pozwala pomieścić sześciu członków załogi.

W skład projektu ISS wchodzą następujące państwa: Stany Zjednoczone, Rosja, Kanada, członkowie ESA - Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy, a także Japonia oraz Brazylia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19x04s

Zobacz też: Cybersejf. Policja zabiera komputer ofierze cyberataku

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d19x04s

d19x04s
d19x04s