Trwa ładowanie...

Armin van Buuren - najbardziej niebezpieczne nazwisko w internecie

Intel Security po raz kolejny sprawdził, w które nazwiska znanych osób lepiej nie klikać w Internecie. Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują zainteresowanie Arminem van Buurenem do przekierowania internautów na niebezpieczne strony zawierające wirusy.

Share
Armin van Buuren - najbardziej niebezpieczne nazwisko w internecie
Źródło: Eastnews, Fot: Alberto E. Tamargo
d24vgt5

Już po raz dziewiąty firma Intel Security zbadała liczbę zainfekowanych stron internetowych związanych z popularnymi osobami. Nazwiska gwiazd w połączeniu z terminami "wideo "i "zdjęcie" są jednymi z najbardziej poszukiwanych terminów w Internecie, co wykorzystują cyberprzestępcy, kierując osoby poszukujące informacji o ulubionych celebrytach do zainfekowanych witryn.

Na liście dziesięciu zagranicznych „najbardziej niebezpiecznych celebrytów" znaleźli się: Armin van Buuren (17.9. proc.), Luke Bryan (17.64 proc.), Usher (16.67 proc.), Britney Spears (16.39 proc.), Jay Z (15.83 proc.), Katy Perry (14.86 proc.), Amy Schumer (14.72 proc.), Betty White (14.03 proc.), Lorde (13.61 proc.) i Nina Dobrev (13.19 proc.).

W przypadku Armina van Buurena liczba złośliwych linków jest tak duża, że mamy aż 2. proc. szans trafienia na stronę, która może stanowić zagrożenie dla naszego komputera. Wysokie pozycje osób związanych z muzyką wcale nie dziwią. Fani szukają w sieci teledysków, zdjęć, utworów do pobrania – szczególnie darmowych. Cyberprzestępcy to wiedzą, dlatego przygotowują specjalne strony które pojawiają się wysoko w wynikach wyszukiwania na hasła takie jak np. „darmowe mp3” lub „torrent”. W ten sposób jesteśmy zachęcani do pobrania pliku, który w rzeczywistości jest złośliwym oprogramowaniem. W przypadku Armina Van Buurena najbardziej niebezpieczne wyniki wyszukiwania otrzymamy wpisując takie dodatkowe hasła jak „download” albo „HD torrent”.

d24vgt5

- W dzisiejszym świecie ludzie chcą mieć natychmiastowy dostęp do informacji, także rozrywkowych. Czas dotarcia do treści jest dla nich tak ważny, że często zapominają o bezpieczeństwie. Wiedzą to cyberprzestępcy i wciąż wykorzystują nasze zainteresowanie światem, życiem innych i potrzebę natychmiastowego zdobycia informacji do tego, aby dostać się do naszych wrażliwych danych. Coroczne badanie najbardziej niebezpiecznych celebrytów służy właśnie do tego, aby uświadomić internautom, że nie tylko korzystanie z bankowości elektronicznej, ale nawet czytanie plotek musi odbywać się z zachowaniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń –. mówi Arkadiusz Krawczyk, Country Manager Intel Security Poland.

Jak zawsze w internecie ważnym jest, aby korzystać z niego rozsądnie i nie pobierać wszystkiego z sieci bez zastanowienia. Szukając muzyki ulubionego artysty korzystajmy ze sprawdzonych i zaufanych stron. Dobrym rozwiązaniem są takie miejsca jak Apple Music, czy Google Play Music. Należy bezwzględnie unikać stron, które np. do obejrzenia teledysku wymagają podania danych osobowych oraz adresu e-mail. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego. Wiele programów na podstawie analizy strony, ale także zgłoszeń z całego świata jest w stanie nam podpowiedzieć, czy strona którą właśnie odwiedzamy jest bezpieczna. Tego typu programy zabezpieczą cię również przed przypadkowym uruchomieniem wirusów, trojanów, czy programów szpiegujących.

d24vgt5

Podziel się opinią

Share
d24vgt5
d24vgt5
Więcej tematów