Trwa ładowanie...
d1mmkqj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aresztowanie za włamania do sieci komputerowych rządu USA

28-letni Brytyjczyk Lauri Love został aresztowany w Anglii w związku
ze stawianymi mu w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zarzutami hakerskich włamań do
rządowych sieci komputerowych USA
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aresztowanie za włamania do sieci komputerowych rządu USA
(Thinkstockphotos)
d1mmkqj

Według nich Love wraz ze swymi trzema wspólnikami penetrował tysiące systemów, w tym te, które obsługują podległą Pentagonowi Agencję Obrony Przeciwrakietowej (MDA), Korpus Saperów Armii USA, Państwową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) oraz będącą resortem rządu Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Sprawcy mieli kraść poufne dane i zakłócać działanie systemów.

Poza Lovem, zarzuty w tej sprawie postawiono dwóm Australijczykom i Szwedowi. Ich tożsamości na razie nie ujawniono.

Love został zatrzymany w ubiegły piątek w swym domu w wiosce Stradishall w hrabstwie Suffolk, około 11. kilometrów na północny wschód od Londynu. Aresztowania dokonali funkcjonariusze Państwowej Agencji do Spraw Przestępczości (NCA). Podejrzanego wypuszczono następnie na wolność za kaucją, co ma obowiązywać do lutego przyszłego roku.

Źródło: PAP, SW, WP.PL

Zobacz: Mroczny rynek. Hakerzy i nowa mafia

d1mmkqj

Podziel się opinią

Share

d1mmkqj

d1mmkqj
Więcej tematów