Trwa ładowanie...
d3t72u9
CHIP

Apple zawyża ceny iPhone'ów i wymusza je na operatorach

Apple wymuszało wyższe ceny telefonów i wysokości płatności mobilnych na trzech operatorach na Tajwanie, pomimo tego, że sprzedało im prawa do dystrybucji.
Share
Apple zawyża ceny iPhone'ów i wymusza je na operatorach
Źródło: Materiały prasowe
d3t72u9

2. milionów tajwańskich wonów (667 tysięcy dolarów) - taką grzywnę musi zapłacić firma z Cupertino za pogwałcenie prawa do wolności handlowej, poprzez wymuszanie na trzech lokalnych operatorach wyższych cen, sprzedawanych przez nich iPhone'ów.

W oświadczeniu tajwańskiej komisji handlu możemy przeczytać, że pomimo podpisanych umów dystrybucyjnych, lokalni operatorzy Chunghwa Telecom, Far Eastone Telecommunication i Taiwan Mobile przedstawiali swoje plany cenowe Apple'owi i czekali na ich akceptację. Amerykański producent nierzadko wymuszał podniesienie tych cen.

Komisja oskarżyła więc Cupertino o ograniczanie konkurecyjności na rynku, poprzez ustalanie cen iPhone'ów i zabieranie wolności operatorom, którzy powinni decydować o cenach telefonów w zależności od poniesionych kosztów i sytuacji na rynku.

Apple może się odwołać od tej decyzji. Może także otrzymać kolejną karę w wysokości 1,6 miliona dolarów, jeśli nie zaprzestanie takich praktyk.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Zobacz jak zmieniały się ekrany w telefonach Samsunga"

d3t72u9

Podziel się opinią

Share
d3t72u9
d3t72u9
Więcej tematów