Apple zamierza przejąć firmę, która stworzyła chipy pierwszego Kinecta?

Apple zamierza przejąć firmę, która stworzyła chipy pierwszego Kinecta?

Apple zamierza przejąć firmę, która stworzyła chipy pierwszego Kinecta?
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
17.07.2013 15:00

Czyżby Apple zamierzało opracować własny czujnik ruchu? Jak donosi znana izraelska gazeta Calcalist, gigant z Cupertino zamierza przejąć Primesense, czyli firmę odpowiedzialną za skonstruowanie pierwszej wersji czujnika popularnego Kinect.

Zgodnie z informacjami gazety –. Apple zamierza kupić PrimeSense za kwotę oscylującą w granicach 280 milionów dolarów. Choć przedstawiciele giganta zdążyli już odwiedzić i przedyskutować z pracownikami PrimeSense możliwość wykorzystania ich chipów w kolejnych produktach Apple, to według Calcalist rozmowy znajdują się ciągle na bardzo wczesnym etapie, a ich koniec wcale nie musi nastąpić w ekspresowym tempie. Dotychczas najbardziej znanym urządzeniem korzystającym z dobrodziejstw technologii PS była pierwsza wersja popularnego czujnika Kinect.

Warto przypomnieć, że chipy 3. Primesense znajdują się już na pokładach ponad 20 milionów urządzeń na całym świecie. Ostatnio izraelska firma podjęła współpracę z tajwańskim Asusem. Teraz najprawdopodobniej wejdzie w posiadanie Apple. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że któreś z nowszych (może przyszłorocznych) urządzeń giganta z Cupertino zapewne będzie dysponować wbudowanym, trójwymiarowym czujnikiem ruchu.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: League of Legends zostało uznane za sport

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)