Apple zainwestował miliard dolarów w konkurencję dla Ubera

Spadek sprzedaży iPhone?a i brak oferty dla krajów rozwijających się. Apple szuka nowych metod na zarabianie pieniędzy, a jego najnowsza inwestycja ma mu pomóc zrozumieć chiński rynek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple zainwestował miliard dolarów w konkurencję dla Ubera
(Chris Kent / CC)

Firma Apple zainwestowała okrągły miliard dolarów w chińską firmę Didi Chuxing, która oferuje podobne do Ubera usługi i cieszy się na tamtym rynku dużym powodzeniem.
- Inwestujemy z wielu strategicznych powodów, w tym dla szansy zdobycia wiedzy na temat pewnych segmentów chińskiego rynku. Naturalnie spodziewamy się również dużego zwrotu z naszej inwestycji za jakiś czas - oświadczył Tim Cook, dyrektor generalny Apple'a.

Didi Chuxing funkcjonuje na rynku od 2012 roku i jest wyceniany na 20 miliardów dolarów (a więc o 12 miliardów więcej niż chiński oddział Ubera). Didi kontroluje 87 proc. rynku przewozów osobowych i świadczy 11 milionów usług przewozowych dziennie.

Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo, z siedzibą w San Francisco i zarazem twórca aplikacji mobilnej, która służy do zamawiania usług transportu samochodowego poprzez kojarzenie pasażerów z kierowcami korzystającymi z aplikacji.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: **Hyperloop przestał być odległym marzeniem**

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.