Trwa ładowanie...
d2l34od

Apple słabnie, już nie jest najbardziej wartościową spółką świata

565 mld dolarów - na tyle wyceniana jest najbardziej wartościową spółka świata. I nie jest nią Apple, a Alphabet, należący do Google'a. Zgodnie z zeszłotygodniowymi prognozami koncern zdetronizował dotychczasowego lidera Apple'a, wycenianego na 539 mld.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple słabnie, już nie jest najbardziej wartościową spółką świata
(Wirtualna Polska)
d2l34od

Tymczasem Google od lat utrzymuje pozycję głównej wyszukiwarki internetowej na świecie. Dodatkowo rozbudowało swoją ofertę np. o usługi wideo, mobilne, pocztę elektroniczną czy też funkcje nawigacyjne. Cały zestaw usług oferowanych pod nazwą Google odpowiada za większość przychodów koncernu. Szacuje się, że przyniosą one w najbliższej przyszłości firmie wzrost rzędu 15-2. proc.

Agencja Associated Press podkreślała, że na wzrost wartości koncernu wpłynęło ogłoszenie powstania marki Alphabet. Dzięki temu posunięciu koncern może lepiej informować inwestorów o swych wydatkach i planach rozwojowych. Dodatkowo koncern zarządza projektami związanymi z autonomicznym transportem drogowym, rozwiązaniami dla medycyny czy też usługami zarządzania miastami.

AP dodaje, że Apple nie składa broni, dlatego intensywnie inwestuje w nowe projekty - pracuje także nad swoim autonomicznym samochodem, wirtualną rzeczywistością czy telewizją internetową. W związku z tym należy się spodziewać silnej konkurencji dwóch koncernów na przestrzeni najbliższych lat - podsumowuje AP.

d2l34od

_ WP / PAP _

d2l34od

Podziel się opinią

Share
d2l34od
d2l34od
Więcej tematów