Trwa ładowanie...
d3lln4a
CHIP

Apple Research Kit wystartowało!

Nowa platforma software'owa, Apple Research Kit zmieni dowolnego iPhone'a w narzędzie diagnostyczne, które będzie w stanie dostarczyć lekarzom cały szereg medycznych informacji na temat swojego użytkownika. Od dzisiaj mogą z niego korzystać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedni Apple''a lubią, inni nie. Jedni uważają, że produkuje wysokiej jakości telefony, obsługiwane przez intuicyjny i przyjazny użytkownikowi system operacyjny. Inni twierdzą, że to zdecydowanie zbyt drogie zabawki dla gadżeciarzy, a to samo można mieć od innych producentów w znacznie niższej cenie. Fakty są jednak na razie takie, że iPhone to wciąż jeden z najpopularniejszych smartfonów na świecie, a wersja oznaczona numerem 6 to jedna z najżywiej dyskutowanych nowinek technologicznych tego roku. Nie mogło jej tutaj zabraknąć. Większy od poprzednich iPhone''ów ekran (4,7 cala) powinien ucieszyć wszystkich, dla których dotychczasowe telefony Apple''a były zbyt małe. Tylko jeżeli go kupicie, to uważajcie, żeby za bardzo go nie wygiąć. ;)

Cena: prawdopodobnie około 3 tysięcy złotych (kiedy tylko trafi do sprzedaży)
Jedni Apple''a lubią, inni nie. Jedni uważają, że produkuje wysokiej jakości telefony, obsługiwane przez intuicyjny i przyjazny użytkownikowi system operacyjny. Inni twierdzą, że to zdecydowanie zbyt drogie zabawki dla gadżeciarzy, a to samo można mieć od innych producentów w znacznie niższej cenie. Fakty są jednak na razie takie, że iPhone to wciąż jeden z najpopularniejszych smartfonów na świecie, a wersja oznaczona numerem 6 to jedna z najżywiej dyskutowanych nowinek technologicznych tego roku. Nie mogło jej tutaj zabraknąć. Większy od poprzednich iPhone''ów ekran (4,7 cala) powinien ucieszyć wszystkich, dla których dotychczasowe telefony Apple''a były zbyt małe. Tylko jeżeli go kupicie, to uważajcie, żeby za bardzo go nie wygiąć. ;) Cena: prawdopodobnie około 3 tysięcy złotych (kiedy tylko trafi do sprzedaży) (Kārlis Dambrāns / CC)
d3lln4a

Apple sprzedało na całym świecie ponad 700 milionów iPhone'ów. Nawet jeżeli z platformy Research Kit postanowi skorzystać tylko 10 proc. wszystkich użytkowników, da to 70 milionów ludzi. O takiej grupie ochotników w dowolnym badaniu medycznym naukowcy mogli sobie do tej pory co najwyżej pomarzyć.

O jakie dane chodzi? Naukowcy będą mogli prosić użytkowników o dostęp do akcelerometru, mikrofonu, żyroskopu, czujnika GPS - dzięki temu będą mogli dowiedzieć się wiele na temat stanu zdrowia, zdolności motorycznych czy nawet umysłowych właścicieli iPhone'ów.

Cała platforma Research Kit dostępna jest na licencji Open Source, a dane udostępniane za jej pomocą, według zapewnień Apple, będą wykorzystywane tylko i wyłącznie na potrzeby badań. Otwarta platforma ma dwie ogromne zalety: po pierwsze, każdy zespół badawczy zainteresowany przeprowadzeniem badań na ogromną skalę będzie mógł stworzyć na jej podstawie własną aplikację. Po drugie: jak podkreśla samo Apple, licencja Open-Source sprawia, że otwarte oprogramowanie bardzo szybko "czyszczone" jest ze wszystkich błędów, zawartych w kodzie źródłowym.

d3lln4a

To wszystko jest już dostępne dla naukowców z całego świata. Teraz musimy tylko trochę poczekać na pierwszy przełom w medycynie dokonany za pomocą Apple Research Kit.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Grand Theft Auto V w wersji na PC będzie jeszcze bardziej premium

d3lln4a

Podziel się opinią

Share
d3lln4a
d3lln4a
Więcej tematów