Apple pracuje nad wsparciem dla Li-Fi

Apple pracuje nad wsparciem dla Li-Fi20.01.2016 14:09
Apple pracuje nad wsparciem dla Li-Fi
Źródło zdjęć: © flickr.com / Kārlis Dambrāns / CC BY 2.0

W kodzie systemu iOS dostrzeżono referencje związane ze wsparciem dla technologii Li-Fi w iPhone'ach. To może oznaczać, że Apple eksperymentuje z przesyłaniem danych z użyciem widzialnego światła.

Jeden z użytkowników Twittera - Chase From - dostrzegł w kodzie systemu iOS wzmianki dotyczące “LiFiCapability”. Co ciekawe, takie informacje można znaleźć od wersji 9.1 po najnowsze. To oznacza, że Apple może eksperymentować z Li-Fi i kto wie, może przyszłe "nadgryzione jabłuszka" będą w stanie przesyłać dane z użyciem światła widzialnego.

Li-Fi testing is already imminent. May appear in the next iPhone 7 according to iOS code in iOS 9.1 firmware. pic.twitter.com/MPK65QwLvp

— チェイスフロム (@kyoufujibaya) grudzień 31, 2015

Przypomnijmy, że Li-Fi to nowa bezprzewodowa technologia zbliżona do Wi-Fi, która pozwala na przesyłanie danych z dużą prędkością, za pomocą komunikacji widzialnego światła (VLC). Prędkości spokojnie przekraczają tu 1 GB/s, a w teorii dochodzą nawet do 22. GB/s. Oznacza to, że w kilka sekund możemy pobrać cały film w jakości HD. Jak na razie takie rozwiązanie znajduje się jeszcze w fazie eksperymentów i nie nadaje się jeszcze masowego wdrożenia.
Poza tym nie wiadomo, czy takie rozwiązanie zostanie wdrożone do smartfonów czy innych zaawansowanych urządzeń, które mają się pojawić w przeciągu kilkunastu miesięcy. Jak widzimy, co potwierdza kod iOS, Apple wykazuje zainteresowanie technologią. Potwierdzają to także starsze patenty firmy pochodzące już z 201. roku. Oczywiście, nawet jeśli iPhone’y będą kiedyś wspierać Li-Fi, to nie nastąpi to zbyt prędko. Szacuje się, że na masowe wdrożenie tej technologii potrzeba jeszcze 4 lat. Co nie zmienia faktu, że Apple może być jednym z prekursorów.

_ Źródło: businessinsider / iphonehacks _

Zobacz także: test wytrzymałości budżetowych smartfonów

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)