Trwa ładowanie...
ycipk-2w6l7b

Apple Pay w Polsce lada moment. Znamy listę banków

Nie 18 czerwca, a najprawdopodobniej 19 czerwca - Apple Pay właśnie we wtorek ma zadebiutować w Polsce. Poznaliśmy listę banków obsługujących usługę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple Pay za chwilę zacznie działać w Polsce
Apple Pay za chwilę zacznie działać w Polsce (Materiały prasowe)
ycipk-2w6l7b

Najprawdopodobniej 19 czerwca Apple Pay zacznie działać w Polsce - informuje serwis cashless.pl. Według portalu, w najbliższy wtorek z Apple Pay będą mogli zacząć korzystać klienci Aliora, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getinu, mBanku, Nest Banku, Pekao i Raiffeisen Polbanku.

Reszta - w tym przede wszystkim PKO BP - zapowiada start jesienią, a konkretnie we wrześniu. Z kolei tak o usłudze Apple Pay wypowiada się ING Bank ŚląskiBank Śląski:

ycipk-2w6l7b

Z systemu Apple Pay będą mogli skorzystać wszyscy właściciele iPhone'ów od 6 w górę.

Pojawienie się Apple Pay w Polsce może sugerować, że gigant ma poważniejsze plany odnośnie naszego rynku. W ostatnich dniach w końcu zaczęła działać aplikacja "Wsparcie Apple", Apple spolszczył też artykuły w sekcji "Dziś w App Storze". Jak zauważył Miron Nurski, premiera Apple Pay w naszym kraju oznaczać będzie trzeci tydzień z rzędu, gdy jakaś usługa Apple'a trafia do Polski. Niespotykana sytuacja.

Apple sukcesywnie zaciera różnice w jakości usług między Polską a krajami zachodnimi. Trzeba jednak pamiętać, że wielu usług w Polsce wciąż nie mamy, na co uwagę zwróciła Komórkomania. Mowa tu przede wszystkim o Siri, czyli wirtualnym asystencie Apple.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2w6l7b

ycipk-2w6l7b
ycipk-2w6l7b