Trwa ładowanie...
d116ss9
CHIP

Apple opatentowało... pierścień!

Apple Watch to jeszcze za mało - pora na Apple Ring.Ta historia ma jednak podwójne dno. Na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak żart, ale na drugi...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple opatentowało... pierścień!
(Materiały prasowe)
d116ss9

Pierwsze informacje na temat przygotowanego przez Apple pierścienia (oczywiście o nazwie iRing) pojawiły się przy okazji żartów primaaprilisowych, dlatego - co zrozumiałe - nikt nie traktował ich zbyt poważnie. Pierwotna data wypełnienia wniosku patentowego to właśnie 1 kwietnia 201. roku. Teraz sytuacja całkowicie się zmieniła. Pierwszego października wniosek patentowy, dotyczący właśnie niezwykłego, elektronicznego pierścienia został oficjalnie opublikowany i... wygląda zadziwiająco konkretnie.

iRing czy też - co bardziej prawdopodobne - Apple Ring ma być urządzeniem noszonym na jednym z palców ręki, najlepiej wskazującym (wtedy do obsługi służyć będzie kciuk). W dużej mierze przypomina Apple Watch, a pewne informacje zawarte we wniosku patentowym sugerują też, że będzie podobnie obsługiwany (m.in. poprzez Force Touch). Podobnie jak zegarek, będzie też wyposażony w mikrofon, czujniki ruchu, czujniki biometryczne, a nawet nieduży dotykowy ekran i - w niektórych wersjach - aparat. Wewnątrz pierścienia znajdzie się, między innymi, miniaturowy procesor, płyta główna, pamięć, Wi-Fi, Bluetooth. Wygląda na to, że Apple tworzy po prostu mikroskopijny, ale w pełni sprawny komputer, którym będzie można sterować z pomocą głosu i dotyku.

(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Do czego służyć będzie pierścień? Możliwości są ogromne, tak samo jak w przypadku wielu innych "ubieralnych" gadżetów i w dużej mierze zależą od oprogramowania. W patencie mówi się na przykład o sterowaniu elektroniką domową, wybranymi funkcjami samochodu albo autoryzacji transakcji finansowych.

d116ss9

Uprzedzając fakty warto postawić pytanie, czy pojawi się złota wersja takiego pierścienia? Gruby, złoty sygnet z logo Apple, stałby się niewątpliwie ostatnim krzykiem mody, przynajmniej w niektórych kręgach.

A tak wyobrażano sobie Apple Ring wcześniej. Na zdjęciu wizja Victora Soto:

(fot. Victor Soto)
Podziel się
d116ss9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d116ss9

d116ss9