Apple naruszyło patenty chińskiego producenta smartfonów

Apple naruszyło patenty chińskiego producenta smartfonów20.06.2016 15:37
Apple naruszyło patenty chińskiego producenta smartfonów
Źródło zdjęć: © chip.pl

Azjatycki rynek jest zalany kopiami iPhone'ów, ale ostatni spór patentowy pomiędzy producentem z Państwa Środka, a gigantem z Cupertino zwraca uwagę odwróceniem ról. Tym razem to Apple jest na linii strzału.

Na zdjęciu po lewej stronie znajduje się smartfon 100. chińskiego producenta Bali. Z prawej strony widzimy iPhone'a 6. Podobieństwa są oczywiste - zaokrąglone krawędzie oraz umiejscowiony w tym samym miejscu aparat fotograficzny. Według chińskiego producenta Apple narusza prawa patentowe firmy w modelach iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Podobnego zdania jest Pekiński Urząd Własności Intelektualnej, który zakazał sprzedaży tych modeli Apple'a w stolicy Chin, podkreślając, że klient może zostać wprowadzony w błąd w wyniku zbyt dużego podobieństwa. Co ciekawe - nie dotyczy to zupełnie modeli iPhone 6s i iPhone 6s Plus, które są bliźniaczo podobne do smartfonów objętych sporem.

Póki co wszystkie iPhone'y dalej są dostępne w sprzedaży, gdyż Apple złożyło apelację do wyroku. Jeśli jednak gigant z Cupertino przegra batalię, będzie musiał wycofać opisane wyżej modele z pekińskiego rynku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy procesor z 1000 rdzeni

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)