Trwa ładowanie...
d2sf696

Apple iOS 10: porzuca stare iPady

Niemiła niespodzianka czeka użytkowników iPada 2, iPada 3 oraz pierwszego iPada Mini. Apple postanowiło bowiem, że nie będzie więcej aktualizacji oprogramowania na te urządzenia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple iOS 10: porzuca stare iPady
(mat. prasowy)
d2sf696

Informacja spadła na użytkowników na poniedziałkowej konferencji WWDC 2016. Wraz z ogłoszeniem listy wspieranych urządzeń okazało się bowiem, ze nie ma na niej aż trzech modeli tabletów Apple. Na liście zabraknie iPada 2 mimo, że ma ponad 5 lat, to jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń. Programiści do aktualizacji nie włączyli również iPada 3 oraz iPada mini.

Czym podyktowany jest taki krok? Posunięcie koncernu można zapewne tłumaczyć tym, że wycofane urządzenia nie poradzą sobie z obsługą nowego oprogramowania systemowego, to szybki rzut oka na udziały w rynku poszczególnych urządzeń i szybko okazuje się, że zarówno iPad2. jak i iPad mini, to ponad 30 proc. wszystkich sprzedanych tabletów Apple. Jeśli dodamy do tego wynik iPada 3, to mamy już 40 proc. rynku. Co ciekawe najnowszy iPad Pro oraz iPad Air 2 to jedynie 13 proc. rynku, przy czym iPad Pro, to zaledwie 1 proc. sprzedanych urządzeń.

Czy ten ruch zmusi użytkowników całkiem sprawnie i płynnie działających iPadów do zmiany urządzeń? Raczej mało prawdopodobne, skoro na rynku cały czas można znaleźć użytkowników korzystających z iPhone 4s, który ostatnia dużą aktualizację przeszedł dwa lata temu.

Zobacz najważniejsze zmiany, jakie wprowadził Apple w iOS 10

d2sf696

Podziel się opinią

Share
d2sf696
d2sf696
Więcej tematów