Apple iMessage na zawsze zmieni twoją komunikację

Strona głównaApple iMessage na zawsze zmieni twoją komunikację
21.06.2016 10:30
Apple iMessage na zawsze zmieni twoją komunikację
Źródło zdjęć: © Apple

Niewidzialny atrament, naklejki, odręczne pismo, ale również odtwarzanie muzyki, a nawet płatności - wszystko to i wiele więcej znajdzie się w najnowszym komunikatorze iMessage w najnowszym iOS10 od Apple

Użytkownicy, jako największą zaletę aplikacji iMessages wymieniają możliwość wysyłania darmowych wiadomości na całym świecie. Warunki są dwa –. oboje użytkowników muszą korzystać z iPhone'a oraz mieć dostęp do internetu. Jak dotąd była to jedyna rzecz, która różniła iMessage od zwykłych SMS-ów. To jednak się zmieni z najnowszą aktualizacją aplikacji, która pojawi się tej jesieni, wraz z Apple iOS 10.

288770797122893971
Źródło zdjęć: © (fot. Apple)

Aby iMessage był bardziej funkcjonalny, programiści Apple przyłożyli się do pracy i wygląda na to, że nadrobili większość zaległości w porównaniu z Facebook Messengerem. Podobnie jak w aplikacji Facebooka, w nowej wersji iMessage każdy link, który umieścimy w konwersacji będzie miał miniaturowy podgląd - jeśli wyślemy artykuł bądź jakąś fotografię, osoba odbierająca zobaczy miniaturę obrazu oraz zajawkę artykułu. Podobna zasada będzie odnosiła się do linków wideo, czy audio, które będzie można odsłuchać bez opuszczania aplikacji.

Więcej będzie się działo z samymi dymkami konwersacji. Po aktualizacji każdy dymek będzie mógł być powiększony, pomniejszony, a nawet będzie się trząsł - jeśli tylko użytkownik będzie oczywiście tego chciał. Jeśli nasza wiadomość ma być niespodzianką, będzie można ją napisać za pomocą specjalnego, "niewidzialnego atramentu". Ukryta wiadomość odbiorca będzie mógł przeczytać dopiero po przejechaniu po niej palcem. Skoro jesteśmy przy przesuwaniu palcem po ekranie, to nowy iMessage będzie miał również opcje odpowiadania na wiadomości za pomocą odręcznego pisma. Palcem będzie można mazać również po zdjęciach. Pojawią się również nowe pełnoekranowe animacje, jak balony, konfetti czy fajerwerki.

288770797123090579
Źródło zdjęć: © (fot. Apple)

Wygląda na to, że najnowsza wersja iMessage będzie mocno nastawiony na grafiki oraz emotikony. Emoji będzie można wstawiać, podobnie jak teraz, ale również wystarczy napisać odpowiednie słowo, by aplikacja podpowiedziała nam i zmieniła je na odpowiednią ikonę. Podobnie jak Messenger od Facebooka, iMessage będzie miał możliwość uruchamiania niewielkich aplikacji bez opuszczania komunikatora. Pozwoli to na przykład na wysyłanie chociażby naklejek.

Można odnieść wrażenie, że Apple tworzy najnowszą wersję swojego komunikatora, tak by bez przeszkód mógł konkurować z najpopularniejsza tego typu aplikacją na świecie - Facebook Messengerem. O ile z funkcjonalnością i możliwościami może nawet przebić aplikację Facebooka, to na pewno nie zawojuje całego rynku dla siebie. iMessage, niestety wbrew wcześniejszym doniesieniom nie trafi na urządzenia z Androidem.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)