Trwa ładowanie...
d1eu985
aplikacja na ios

Aplikacja do tworzenia... numerów telefonów

Stalkerzy i handlarze narkotyków, dobra wiadomość! Powstała aplikacja działająca podobnie jak prepaidy – dająca łatwy dostęp do nowego numeru telefonu, którego potrzebujemy do prywatnych lub niecnych celów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aplikacja do tworzenia... numerów telefonów
(Gizmodo.pl)
d1eu985

Aktywna tylko dla amerykańskich posiadaczy iPhone’ów usługa polega na tworzeniu alternatywnego numeru telefonu na określony czas. Ten numer wyświetla się rozmówcom tak długo, jak tego potrzebujemy, a potem po prostu wyparowuje.

Aplikacja „Burner”. umożliwia wygenerowanie „numeru telefonu do spalenia” na dzień, tydzień lub dłuższy czas. Amerykanie mogą wybrać numer kierunkowy, by np. udawać osobę z innego stanu. Dzięki temu mogą np. dać komuś alternatywny numer telefonu, nie martwiąc się o ten prawdziwy. Korzystają z pełnych możliwości nowego numeru: dzwonienia, SMS-ów i poczty głosowej. Gdy usługa nie będzie już potrzebna, numer po prostu unicestwiają. Wydawca oprogramowania zapewnia, że nie zostanie żaden ślad po tymczasowym aliasie.

Koszt ściągnięcia Burner wynosi 2 dolary, ale wygląda na to, że tworzenie kolejnych alternatywnych tożsamości za każdym razem kosztuje.

d1eu985

Do czego podobne oprogramowanie może się przydać? Niektóre pomysły są całkiem niewinne: na przykład sprzedający jakiś przedmiot przez internet mogą wykorzystać go do komunikacji z klientami. Nikt potem nie będzie ich nękał pytaniami dotyczącymi nieaktualnego ogłoszenia.

Ciekawsze są jednak inne możliwe sposoby wykorzystania Burner: handel zakazanymi substancjami, nękanie byłych lub znienawidzonego szefa i inne niecne czynności. Nie zdziwicie się zapewne, że tymczasowej numery najczęściej wykorzystywany jest do poszukiwania partnerów seksualnych.

Dołącz do nas na Facebooku

d1eu985

Podziel się opinią

Share
d1eu985
d1eu985
Więcej tematów