Aplikacja do kontrolowania oświetlenia za pomocą smartfona

Aplikacja do kontrolowania oświetlenia za pomocą smartfona10.02.2014 11:06
Aplikacja do kontrolowania oświetlenia za pomocą smartfona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Comarch stworzył dla UPnP Forum aplikację do zdalnego sterowania oświetleniem domowym opartą na technologii chmury. Aplikacja będzie wykorzystywana do promowania standardu UPnP opartego na chmurze, a Comarch jest pierwszym dostawcą, który stworzył aplikację zgodną z tym standardem.

Aplikacja może być używana do kontrolowania i sterowania źródłami światła w domu. Wyobraźmy sobie, że siedzimy wygodnie na kanapie i chcemy obejrzeć film. Zaraz po rozpoczęciu filmu, orientujemy się, że jedna z lamp odbija się w ekranie, zakłócając przyjemność oglądania. Mając pod ręką smartfon, a na nim aplikację do sterowania oświetleniem szybko ustawiamy idealną konfigurację światła do oglądania filmu. Dodatkowym plusem takiej aplikacji jest to, że możemy także zdalnie sterować oświetleniem będąc poza domem. Jeśli na przykład w drodze do pracy przypomnimy sobie, że zostawiliśmy włączone światło, możemy z pomocą tej aplikacji wyłączyć je, nie wracając do domu.

W 201. roku organizacja UPnP Forum przyznała firmie Comarch dwie nagrody – Outstanding Contribution Awards – za wybitny wkład w jej prace.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)