WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Apel gigantów IT o zahamowaniu inwigilacji

Osiem wielkich amerykańskich firm technologicznych, w tym tacy giganci
branży internetowej jak Google, Facebook i Twitter, wystosowało list otwarty do prezydenta USA
Baracka Obamy, apelując o zaostrzenie kontroli nad programami inwigilacji elektronicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apel gigantów IT o zahamowaniu inwigilacji
(Mike Licht, NotionsCapital.com / flickr.com / CC)
WP

Firmy te wyraziły zrozumienie dla interesów bezpieczeństwa, ale podkreśliły, że ujawnione ostatnio fakty wyraźnie wskazują, iż konieczne jest przywrócenie równowagi między odnośnymi przepisami a prawami jednostki.

Zaakcentowano, że w wielu krajach "szala przechyliła się za daleko na korzyść państwa", ze szkodą dla praw jednostki - "praw, które są zapisane w naszej konstytucji". "Podważa to swobody, drogie nam wszystkim. Czas na zmianę" - głosi list otwarty do Obamy.

Sygnatariusze argumentują, że przedstawiciele władz powinni skodyfikować "rozsądne ograniczenia swych możliwości zmuszania dostawców usług (internetowych i telekomunikacyjnych) do ujawniania danych klientów".

WP

List otwarty podpisały: AOL Inc., Apple Inc., Facebook Inc., Google Inc., LinkedIn Corp., Microsoft Corp., Twitter Inc. oraz Yahoo! Inc.

Kampania tych firm, zainicjowana po informacjach o skali inwigilacji elektronicznej, ujawnionych przez byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Edwarda Snowdena, ma charakter globalny.

Ile będzie kosztował i co potrafi ten superzegarek? Zobacz wideo!

Źródło: PAP, SW, WP.PL

WP

Najpopularniejsze programy antywirusowe w supercenach!

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP