Anonimowi znów atakują, grożą polskiemu rządowi za ACTA

Anonimowi znów atakują, grożą polskiemu rządowi za ACTA

Anonimowi znów atakują, grożą polskiemu rządowi za ACTA
Źródło zdjęć: © Luciano Castillo / CC
23.01.2012 01:27, aktualizacja: 23.01.2012 10:19

Anonimowi mieli przeprowadzić kolejne ataki na rządowe witryny, z których mieli wykraść wrażliwe informacje. Teraz grożą ich ujawnieniem.

Internetowi terroryści, nazywający siebie AnonumousWiki, mieli przypuścić ataki na witryny internetowe Biura Ochrony Rządu, Policji, Platformy Obywatelskiej, Ministerstwa Finansów i Sprawiedliwości. Sami pochwalili się tymi informacjami na swoim kanale twitterowym. Podczas gdy rzeczywiście niektóre z tych stron nie działają (np. policji), pozostałe witryny wyglądają na nienaruszony. Tymczasem Anonimowi twierdzą, że uzyskali dostęp do wrażliwych informacji o wysoko postawionych urzędnikach, które zamierzają ujawnić, jeśli rząd podpisze ACTA.

Jak mogliśmy (bowiem aktualnie twitter również padł ofiarą ostatnich cyberataków na świecie - jest zbyt obciążony, by można było się na niego dostać) przeczytać na kanale AnonymousWiki, hakerzy chwalą się: "Dzięki naszym działaniom Michał Boni (minister administracji i cyfryzacji) oznajmił, że będzie jutro rozmawiać na temat ACTA z premierem".

Doskonale jednak wiemy, że Boni już 19 stycznia poinformował o tym, że sprawę należy przedyskutować i zapowiedział ponowną rozmowę z premierem. Co ciekawe, "Anonimowi" zostawili wiadomość dla premiera na stronie makelifeasier.pl. To witryna o nazwie łudząco podobnej do bloga córki premiera - Kasi Tusk. Owy blog ma jednak adres: makelifeeasier.pl.

Czy Anonimowi naprawdę mieliby problem z włamaniem się na oryginalną witrynę bloga?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)