Trwa ładowanie...

Android: wirus w telefonie, czy złośliwa reklama?

Sprawdź, jak poradzić sobie z zablokowaną przeglądarką internetową i usunąć niechcianego "wirusa"
Share
Android: wirus w telefonie, czy złośliwa reklama?
Źródło: Chip.pl
d4kxbmo

Komunikat brzmi zawsze podobnie i informuje o zainfekowaniu telefonu wirusami. Niestety okno z informacją jest skonstruowane w taki sposób, aby użytkownik mógł jedynie potwierdzić "zainstalowanie antywirusa" bądź jego usunięcie. Nie radzimy klikać w to okno.

 (fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Jeśli w naszym telefonie pojawił się taki komunikat, to nie ma co załamywać rąk. Odblokowanie przeglądarki, która została zainfekowana złośliwą reklamą jest stosunkowo proste i każdy, nawet niezbyt zaawansowany użytkownik telefonu z Androidem powinien sobie z nią poradzić.

Pierwszy sposób, który wydaje się najpewniejszy. Wchodzimy w Ustawienia telefonu, następnie szukamy zakładki Internet. Po jej otwarciu wybieramy zakładkę Prywatność, a tam wybieramy opcje Usuwanie danych osobistych. Wiąże się to z wyczyszczeniem zarówno wszelkich haseł zapisanych w przeglądarce, jak i historii przeglądania. Jednak przeglądarki internetowe w telefonie powinny być już sprawne.

d4kxbmo

Drugim sposób, jest nieco bardziej skomplikowany. Trzeba w menu Opcji odnaleźć listę zainstalowanych aplikacji. Po otwarciu Managera Aplikacji odnajdujemy ikonę odpowiadającą zablokowanej przeglądarki i klikamy w nią. Przewijamy ekran na dół i klikamy w przyciski Wyczyść dane oraz Wyczyść pamięć. Podobnie, jak poprzednio, pozbędziemy się wszelkich danych zapisanych w przeglądarce, a urządzenie powinno działać poprawnie.

Istnieje jednak możliwość, że żaden z podpowiadanych przez nas sposobów nie zadziała. Pozostaje nam w takim przypadku przywrócenie ustawień fabrycznych w urządzeniu. W tym celu należy wejść w Opcje telefonu, wybrać zakładkę Backup i zerowanie. Następnie należy wybrać opcje Przywróć ustawienia fabryczne i po kłopocie.

Przed każdą z tych czynności zalecamy zrobienie kopii zapasowej kluczowych danych urządzenia. Oczywiście z pominięciem danych przeglądarek.

Oczywiście w telefonach, które pracują w oparciu o system operacyjny Android występują wirusy o czym pisaliśmy już wielokrotnie. Jak sobie radzić z problemami w telefonie dowiecie się z [ naszych artykułów ]( na ten temat.

d4kxbmo

Podziel się opinią

Share
d4kxbmo
d4kxbmo
Więcej tematów