Trwa ładowanie...
d3i5wkw

Android przegoni nachalnych telemarketerów

Sposób na telemarketera? Możemy nie odbierać niechcianych połączeń, tłumaczyć i wypisywać się z bazy numerów lub zainstalować specjalną aplikację. Na Androidzie odrzucaniem zająć ma się system.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telemarketerzy potrafią niektórych doprowadzać do prawdziwego szału
Telemarketerzy potrafią niektórych doprowadzać do prawdziwego szału (Pixabay.com)
d3i5wkw

Wersja beta aplikacji Google Phone automatycznie wykrywa i odrzuca połączenia pochodzące z numerów, które oznaczone były jako reklamowe. Użytkownik nawet nie zobaczy, że spamer do niego telefonuje, a nie - jak ma to miejsce na telefonach z Androidem - zostanie tylko ostrzeżony przed niechcianym numerem. Jest jednak haczyk. Dotyczy to urządzeń z serii Pixel, Nexus oraz Android One.

A jeżeli nie zaliczamy się do tego grona, to co począć? Na rynku na szczęście są aplikacje, które pozwolą odrzucić połączenia reklamowe. Jedną z nich jest Truecaller, o której tak pisał Miron Nurski z Komórkomania.pl:

"Truecaller to usługa tworzona przez społeczność. Gdy użytkownik aplikacji odbierze połączenie od telemarketera, oszusta lub innego intruza, może oznaczyć je jako spam i napisać, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. Inni użytkownicy przed odebraniem połączenia ujrzą dzięki temu nazwę kontaktu oraz liczbę osób, które uznały połączenie za niechciane. Jeśli telemarketerzy dzwonią do ciebie sporadycznie i wystarczy ci, że aplikacja wyświetli informację o spamie — po zainstalowaniu apki i zalogowaniu się nie musisz robić nic".

d3i5wkw

Można też załatwić sprawę słownie. Dzięki polskim przepisom jest na nich całkiem prosty sposób. Wystarczy odrobina cierpliwości i odpowiednie słowa:

Nie da się jednak ukryć, że "wbudowane" odrzucanie połączeń jest zdecydowanie wygodniejsze. Oby nowa funkcja Androida trafiła również na inne urządzenia.

d3i5wkw

Podziel się opinią

Share

d3i5wkw

d3i5wkw
Więcej tematów