Trwa ładowanie...
holderName
CHIP

Android nie tak otwarty, jakby mogło się wydawać

Google od lat podkreśla otwartość Androida i fakt, że każdy może go sobie zainstalować. Rzeczywistość nie wygląda jednak tak różowo: Google nakłada pewne zobowiązania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Android nie tak otwarty, jakby mogło się wydawać
(Materiały prasowe)
holderName

Według dokumentu, jaki został opublikowany w sieci i który opisuje umowy licencyjne Google’a z Samsungiem i HTC, by móc korzystać z systemu Android, partner OEM musi spełnić kilka warunków. Mowa tu rzecz jasna o google’owskiej wersji Androida, wykorzystującej usługi Google, a nie o Android Open Source Project, a więc darmowym systemie pozbawionym owych usług, który wykorzystują takie firmy, jak Amazon.

Jak się okazuje, partner musi preinstalować takie aplikacje, jak Gmail czy Google+. Wyszukiwarka Google musi być ustawiona jako domyślna w sprzedawanym urządzeniu. Co więcej, widżety i ikony usług Google’a muszą być odpowiednio wypozycjonowane i być umieszczone na ekranie głównym lub, w ostateczności, na najbliższym sąsiadującym ekranie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Fatalne zakończenie studniówki – dziewczyny wydalone ze szkoły. Brzmi znajomo?"

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów